comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ramil Guliyev'in şampiyonluğu sonrası ağladı (İZLE)

11 Ağustos 2017, Cuma 00:53
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ramil Guliyev'in şampiyonluğu sonrası ağladı (İZLE)

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ramil Guliyev'in Dünya Atletizm Şampiyonası'nda altın madalya kazanmasının ardından FB TV'ye konuştu ve canlı yayında duygulandıktan sonra gözyaşlarını tutamadı. 

FutbolArena - Fenerbahçeli Milli sporcu Ramil Guliyev Dünya Atletizm Şampiyonası erkekler 200 metre finalinde altın madalya kazandı. Guliyev'un tarihi başarısı sonrası Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, FB TV'ye bağlanarak canlı yayında açıklamalarda bulundu. 
 

Fenerbahçeli milli sporcu Ramil Guliyev Dünya şampiyonuRamil Guliyev, Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 200 metrede altın madalya kazanarak Türkiye tarihine geçti. Ülkemize bu kulvarda ilk altın madalyasını getiren Ramil, Türkiye'ye büyük gurur yaşattı. Ramil Guliyev, Türkiye atletizm tarihinin ilk dünya şampiyonu oldu.


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan Ramil Guliyev açıklaması (İZLE)


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ramil Guliyev'in elde ettiği tarihi başarının ardından FB TV'ye açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Ramil Guliyev'i tebrik ediyorum. Bu vesileyle bu çocuklara hak ettikleri değeri vermemiz gerekiyor. Fenerbahçe spor kulübü olarak Atletizm'e önem verip, kazandıktan sonra bu çocuklara gerekli katkıyı hepimiz yapmalıyız. Biz Fenerbahçe olarak yapıyoruz ama devlet olarak da yapmalıyız. Bu çocuklara hayat şartlarında da destek olmalıyız." diye konuştu. 
Aziz Yıldırım yayının sonunda gözyaşlarını tutamayarak, "Bu akşam ağlayacak gibiyim. Çok gururluyum." diyerek sözlerini noktaladı. 

 

Ramil Guliyev kimdir?


29 Mayıs 1990 tarihinde Azerbaycan'ın Bakü kentinde dünyaya gelen Ramil Guliyev, 2009 Avrupa Gençler Şampiyonası'nda 100 metrede gümüş, 200 metrede altın kazandı. 2011 yılında Türk vatandaşlığına geçmeyi tercih etti. O dönem Türkiye'yi seçmesi Azerbaycan Atletizm Federasyonu tarafından onaylanmayan milli atlet, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda yer alamadı. Engellere göğüs geren Ramil, bunlara aşarak 2017'de Türkiye'ye büyük gurur yaşattı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.