comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, PFDK'ya sevk edildi

19 Eylül 2019, Perşembe 11:59
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, PFDK'ya sevk edildi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, dün yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Alanyaspor maçı ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. Alanyaspor maçında kural hatası yapıldığı iddiasıyla TFF'ye başvuracaklarını belirten Ali Koç, Fatih Terim hakkında da sert açıklamalarda bulunmuştu. 
 

Fenerbahçe Haberleri: Ali Koç neden PFDK'ya sevk edildi?


TFF'den yapılan açıklamada, "FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü Başkanı ALİ YILDIRIM KOÇ'un 18.09.2019 tarihinde medyaya yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı. 

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?
"3 gün süre var. İlkinde görüntü sıkıntısı vardı. Yayıncı kuruluşa teşekkür ediyoruz. Şimdi bize verilen görüntüleri inceliyoruz. Verilen süre içerisinde başvuruyu yapacağız. Bize göre kural hatası var. Bir tanesi hiç yoruma açık değil. Türk futbolu yıllardır algı operasyonlarıyla yönetiliyor. Algı operasyonuna maruz kalmadan incelenirse en doğru kararın verileceğini düşünüyorum. Az ve öz konuşmaya çalışıyoruz. Alanyaspor'un attığı ilk 2 golde kural hatası var, bunlar olmasaydı maçın sonucu nasıl olurdu bilemeyiz."

"BİR İNSANIN SİCİLİ NASIL BU KADAR BOZUK OLUR?"

"Dünyada neler konuşuluyor, bizde tweetin 19:05'te atılmış olması konuşuluyor. Madem öyle futbolun içindeki bir insan nasıl bu kadar ceza alıyor, sicili nasıl bu kadar bozuk olabiliyor, bunu konuşalım."

"MHK BAŞKANININ AÇIKLAMASINA İNANMIYORUM"

"MHK Başkanının kural hatası için süreç bitmeden açıklama yaptığına inanmıyorum. Haberi yapan isim de manidar. Ses kaydı varsa inanabilirim ama bakmak lazım"

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)