comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Aziz Yıldırım'ın Aykut Kocaman kararı

06 Kasım 2017, Pazartesi 13:51
Fenerbahçe Aziz Yıldırım'ın Aykut Kocaman kararı

Fenerbahçe yönetimi, Osmanlıspor maçı sonrası istifa sinyali veren Aykut Kocaman ile ilgili çok önemli bir karar aldı. Fenerbahçe'de Aykut Kocaman takımdan ayrılacak mı? Detaylar haberimizde..

FutbolArena Özel - Fenerbahçe, Süper Lig'in 11. haftasında Osmanlıspor ile 1-1 berabere kalırken teknik direktör Aykut Kocaman, maçın ardından istifa sinyali vermişti.

Fenerbahçe, Süper Lig 11. haftasında Osmanlıspor ile deplasmanda 1-1 berabere kalınca teknik direktör Aykut Kocaman basın toplantısında 'Kendi adıma gerekeni yapacağım' demecini vermişti.


Fenerbahçe'de Aykut Kocaman istifa haberleri


FutbolArena, Fenerbahçe yönetiminin ilk etapta deneyimli hocayı kararından vazgeçirmek için çalışacağı bilgisine ulaşmıştı.  Ancak gelinen noktada Aykut Kocaman'ın istifa konusunda tavrının net olması işin boyutunu değiştirdi.
YÖNETİM NE DİYECEK?

Bunun üzerine Fenerbahçe yönetimi yeni bir karar aldı. Aykut Kocaman'ın istifasının resmileşmesi sonucunda yönetim istifayı kabul etmeyi planlıyor. Özellikle başkan Aziz Yıldırım'ın Aykut Kocaman'ın istifa sinyali vermesine çok kızdığı ve "Bizi yarı yolda bırakıyor." dediği öğrenildi. Buna rağmen yöneticilerin büyük kısmı Aykut Kocaman'ı ikna etmeye çalışacak fakat deneyimli çalıştırıcı kararlı duruşunu devam ettirirse istifası kabul edilecek.

AYKUT KOCAMAN'A ULAŞILAMIYOR

FutbolArena'nın edindiği son bilgilere göre bugün Aykut Kocaman hakkında herhangi bir yönetim kurulu toplantısı yapılmadı. Telefonunu kapatan Aykut Kocaman'a ulaşılamazken, yarın saat 16:00'da yapılacak olan idman, sürecin kritik noktası haline geldi. Kesinlikle kararından geri dönmeyi düşünmeyen tecrübeli teknik direktörün idmanda yer alıp almayacağı merakla bekleniyor.
 

Aykut Kocaman'ın Osmanlıspor maçı sonrası açıklamaları


Kocaman, Osmanlıspor maçı sonrasında "3-4 yılda yapılacak hataları bu sezon 13 maçta yaptık. Bunlar da çok vahim hatalar. Bu seviyedeki futbolcuların 3-4 yılda yapabilecekleri vahim hata toplamı, 13 haftaya sığdı." diye konuşmuştu. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)