comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe - Aytemiz Alanyaspor penaltı pozisyonları! "İkisi de penaltı değil"

09 Şubat 2020, Pazar 13:25
Fenerbahçe - Aytemiz Alanyaspor penaltı pozisyonları!

Hakem hocası Deniz Çoban, Fenerbahçe - Aytemiz Alanyaspor maçında yaşanan penaltı pozisyonlarını değerlendirdi.

FutbolArena - Süper Lig'in 21. haftasında Fenerbahçe sahasında Aytemiz Alanyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmaya damga vuran hakem kararlarıyla ilgili hakem hocası Deniz Çoban, değerlendirmelerde bulundu. Fanatik Gazetesi'nde pozisyonları değerlendiren Deniz Çoban her iki pozisyonun da penaltı olmadığını dile getirdi.

"JAILSON'UN POZİSYONUNDA PENALTI YOK"
"Hakem Ümit Öztürk çok uzun zaman büyük maçlarından uzak kaldıktan sonra, son günlerde tekrar zorlu maçlarda görev almaya başladı. Performansı son haftalarda iyiydi ama bu maçta vasatı aşamadı. Önemli yanlışlara imza attı. Bu maçta dengesini bozan ise Alanyaspor lehine çaldığı ilk penaltıda, VAR masasının gereksiz müdahalesiydi. 24'te top Jailson'un eliyle buluştu. Hakem ‘devam' dedi ama VAR gereksiz şekilde pozisyona müdahil oldu. Pozisyonu izleyen Öztürk de penaltı düdüğünü çaldı. Kim hangi yorumu yaparsa yapsın, bu kadar net konuşuyorum, bu pozisyonunun penaltıyla ilgisi yok!

HER İKİSİNDE DE PENALTI YOK

El vücuttan açık olabilir ama Jailson pozisyon almaya çalışıyor ve elleri doğal konumda. Cisse'nin topuğundan seken top eliyle buluşuyor. Elini kaçıracak vakti de yok, imkânı da yok. Burada penaltıdan söz edilemez. Elin açık olması tek başına penaltı için yeterli değildir. Bu pozisyona penaltı diyenlerin, o halde Mustafa Pektemek'in eline gelen topta da penaltı kararı vermesi gerekirdi. Ancak Jailson'un pozisyonunda geçerli olan her durum, Pektemek'de de geçerli. Buradaki de penaltı değil. Arkadaşından seken top, gelip Pektemek'in açık ama ‘doğal' konumdaki eliyle buluşuyor."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"