comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Aykut Kocaman'ın PFDK'ya sevk edilmesini kınadı! 'Türk futbolu daha da kötüye...'

01 Şubat 2018, Perşembe 20:36
Fenerbahçe Aykut Kocaman'ın PFDK'ya sevk edilmesini kınadı! 'Türk futbolu daha da kötüye...'

Fenerbahçe Kulübü, Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın PFDK'ya sevk edilmesine resmi internet sitesinden yapılan açıklamada tepki gösterdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Giresunspor maçının ardından hakemler hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevk edilmişti. 


Aykut Kocaman'ın PFDK'ya sevk edilmesi


Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle PFDK'ya sevk edildiği duyuruldu. Fenerbahçe kulübü ise resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Aykut Kocaman'ın PFDK'ya sevk edilmesini kınadıklarını belirtti. 

FENERBAHÇE'NİN AÇIKLAMASI
Teknik Direktörümüz Sayın Aykut Kocaman'ın, 31.01.2018 tarihinde oynanan AKIN ÇORAP GİRESUNSPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakası sonrası flaş röportaj ve basın toplantısında yapmış olduğu açıklamaların "sportmenliğe aykırı" olduğu gerekçesiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiği haberini utançla öğrendik.

"HOCAMIZIN HAKLILIĞINI ORTAYA KOYDU"

Ülkemizde faaliyet gösteren birçok spor kulübünün, haksızlığa uğradıklarını düşündüklerinde yaptıkları açıklamalar ve verdikleri reaksiyonlar ortadayken, hocamızın son derece insani, futbolu yönetenlere duyduğu güvensizliği olabilecek en medeni biçimde dile getirmesinin, futbolu yöneten mekanizma tarafından "Sportmenliğe Aykırı" olarak değerlendirilmesi, hocamızın haklılığını en net biçimde ortaya koymakla birlikte, bize karşı, TFF'nin son derece demokratik bir hak olan ifade özgürlüğüne muhalif bir tavır sergilediği tüm aklı selim kamuoyunu paydaşlarının ortak fikridir.

"TÜRK FUTBOLUNUN DAHA DA KÖTÜYE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Bizler, takımımıza ve teknik ekibimize olan güvenimizi yineliyor, camiamızın kenetlenmesiyle birlikte aşılamayacak hiçbir engelin olmadığını düşünmekle birlikte, futbolu yöneten mekanizmanın adil futbol iklimi oluşturmadığı takdirde hali hazırda birçok problemi bulunan futbolumuzun daha da kötüye giderek onarılmaz yaralar alacağını düşünüyoruz.

"YANLIŞTAN BİR AN ÖNCE DÖNÜLMESİNİ BEKLİYORUZ"

Hocamıza ve kulübümüze yönelik bu taraflı tavrı kınıyor, TFF ve kurullarının bir an önce aklı selim kararlar alarak yanlıştan bir an önce dönmesini bekliyoruz.

FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş.
 

Aykut Kocaman'ın Giresunspor maç sonu hakem açıklaması


Ziraat Türkiye Kupası'nda Giresunspor - Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, hakemleri yenecek güçlerinin olmadığını aktararak, "Bu organizasyonu geçecek gücümüz yok gözüküyor, en azından ben böyle görüyorum. Ne olacağını da bilmiyorum, çaba, o kadar oyuncu azalıyoruz, cezalar, sakatlıklar ya da benzeri şeylerle çocuklar sonuna kadar doğrusuyla, yanlışıyla bu oyunun gerçeklerini doğrularını yapabilmek için büyük çaba gösteriyorlar." şeklinde konuştu.

Kendi çabalarının bir yere kadar olduğunu belirten Kocaman, şu ifadeleri kullandı:

"Ne benim ne de futbolcu grubumun gerçekten bu organizasyonu, hakemler de dahil olmak üzere geçme şansımız çok net gözükmüyor. Çok net, birinci dakikadan itibaren o kadar, harika, her yerde yapsalar çok takdir ettiğimiz bir davranış. Fenerbahçe, Giresun ayrımı olmamalı zaten, burada Fenerbahçe'ye karşı enteresan bir durum var."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.