comScore
bilyoner

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe armasına 5. yıldızı istiyor! Galatasaray ve Beşiktaş'a büyük fark

29 Mart 2018, Perşembe 10:56
Fenerbahçe armasına 5. yıldızı istiyor! Galatasaray ve Beşiktaş'a büyük fark

Armasına 5. yıldızı isteyen Fenerbahçe sayılmayan şampiyonluk için harekete geçti. Bu duruma onay çıkması halinde ezeli rakipler Beşiktaş ve Galatasaray'da çarpıcı sonuçlar oluşacak.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun İzmir'de yaptığı "Sayılmayan şampiyonluklar için başvuruda bulunacağız" açıklaması ilginç bir detayı ortayı çıkardı.
 

Fenerbahçe armasına 5. yıldızı mı takacak?


Sabah Gazetesi'nin haberine göre Fenerbahçe'nin 1959 yılından önceki sayılmayan şampiyonlukları onaylanırsa, zafer sayısı 28'e yükselecek. 

1923-1959 yılları arasında 9 şampiyonluğu bulunan Fenerbahçe, bunları mevcut 19 şampiyonluğuna ekleyebilirse armasında 5 yıldız yer alacak. 
GALATASARAY'IN SADECE 1 ŞAMPİYONLUĞU VAR

3 sezondur 4. yıldız için mücadele eden ancak amacına ulaşamayan sarı lacivertliler, müjdeli bir haber gelmesi halinde bir anda 5. yıldıza terfi edecek. Öte yandan 1959'dan önce 1 zaferi bulunan Galatasaray ise şampiyonluk sayısını 21 yaparak Fenerbahçe'nin bir hayli gerisinde kalacak.

BEŞİKTAŞ 4. YILDIZA ULAŞACAK

Bu senaryonun gerçekleşmesi Beşiktaş'a da yaracak. 1959'dan önce 5 şampiyonluğu bulunan siyah beyazlılar, zafer sayısını 20'ye ulaştırarak armasına 4. yıldızı takabilecek.

ŞEKİP MOSTUROĞLU'NUN İZMİR'DE YAPTIĞI AÇIKLAMALAR:

"Gönüllülerden oluşan bir komite kuruldu. Necati bey bende varım. Arşiv tarih taraması kısmı tamamlanmak üzere. Ondan sonra başvuru yapıp, yapılmayacağına karar vereceğiz. Elimizdeki tarihi verilerde bu durumu kamuoyuna anlatacağız. Bu şampiyonluklarım kamuoyu tarafından da benimsenmesi lazım. Çünkü futbol tarihimizde, Lefterleri, Şeref Hasları gibi isimleri önemli kahramanlarımız olarak kabul ediyoruz ama bunların lig tarihinde şampiyonlukları yok.  Federasyon 1973'de kuruluyor ama ligler 1958-59 da başlıyor. Kamuoyu bilgilendirmesinin ardından federasyona başvuru yapacağız.  Bizim durumuzda olan diğer kulüpler de var. Göztepe ve Altay gibi. Hep birlikte başvuru yapılması gerekiyor."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!