comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe - Akhisar kupa finalinde Passolig kart krizi

08 Mayıs 2018, Salı 12:44
Fenerbahçe - Akhisar kupa finalinde Passolig kart krizi

Fenerbahçe ile Akhisar arasında oynanacak Türkiye Kupası finali öncesi Diyarbakır ve çevre illerdeki bölge halkı Passolig kuralına tepki gösterdi.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası final maçında Fenerbahçe ile Akhisarspor karşı karşıya gelecek. Bu mücadele öncesi bilet satışlarının başlamasının ardından kriz ortaya çıktı. Akhisarsporlu taraftarlar, 4 Mayıs 2018'den sonra Passolig kart çıkaran taraftarların maça alınmayacak olmasına tepki göstermiş ve finale gitmeyeceklerini açıklamıştı. Bu gelişme sonrası FutbolArena detaylara ulaştı. 
 

Fenerbahçe - Akhisar maç biletleri (FB Akhisar maçına kimler girecek?)


Akhisarlı taraftar gurbunun yaptığı açıklama sonrası FutbolArena, Fenerbahçe cephesine ulaştı. TFF, kupa finalinin biletlerini iki kulübe verdi. Akhisar Kulübü ve İl Güvenlik Kurulu, Akhisar'a ait olan biletleri sadece Akhisar Stadı'nda bulunan gişeden kulüp logosunun bulunduğu Passolig kartına sahip taraftara satılmasını kararlaştırdı. Fenerbahçe Kulübü ise hem belirli gişelerden hem de internet üzerinden sadece Fenerbahçe logosu olan taraftarlara satışa izin verdi. Bu konuda kararı TFF değil, kulüpler verdi.

BÖLGE HALKI TEPKİLİ
TFF, bilet satışlarında 4 Mayıs 2018 tarihinden sonra Passolig başvurusu yapan taraftara izin vermeyecek. Bunun sebebi ise terör olayları tehlikesi nedeniyle emniyetin bu duruma izin vermemesi. Akhisarsporlu taraftarın tepki gösterdiği bu durumun Fenerbahçeli taraftarlar için de geçerli olduğu belirtildi.

Emniyetin güvenlik nedeniyle aldığı bu karara bölge halkı tepki gösterdi. Diyarbakır, Elazığ, Mardin, Malatya gibi çevre illerde ilk kez Passolig kart çıkararak maça girmek isteyen taraftarlar ise bu karara tepki gösterdi.

AKHİSAR TARAFTARININ AÇIKLAMASISarı lacivertli takımla ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"