comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Acıbadem sponsorluğundan ne kadar kazanacak? Aziz Yıldırım ilk kez açıkladı

11 Mart 2018, Pazar 01:01

Fenerbahçe'nin Acıbadem ile yapılan sponsorluk anlaşmasından ne kadar gelir elde edeceğini Başkan Aziz Yıldırım açıkladı. Mehmet Ali Aydınlar ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım arasında yapılan Acıbadem sponsorluk anlaşmasına dair tüm detaylar. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Acıbadem sponsorluğundan ne kadar kazanacak? Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar arasındaki sponsorluk anlaşmasından Fenerbahçe ne kaç para alacak? Tüm Fenerbahçe taraftarlarının merak ettiği bu soruyu Başkan Aziz Yıldırım, Sheraton Hotel'de düzenlenen Fenerbahçeliler Ankara Derneği gecesinde açıkladı. 


Aziz Yıldırım ile Mehmet Ali Aydınların sponsorluk anlaşması


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ankara Fenerbahçeliler Derneği'nde kürsüye çıktı ve merak Acıbadem sponsorluk anlaşmasının UEFA'ya olan bağlantısını söyledi. 

"UEFA'YA 6 YIL BOYUNCA GELİR GÖSTERME ŞARTIMIZ VARDI"
Bir firma geldi ve teklif yaptı. Bu teklif düşüktü. Ocak itibariyle organizasyon yapamazsak, kendi aramızda yardımlaşama pozisyonuna getirim bir isim altında reklam verecektik. Ancak Mehmet Ali Aydınlar kendisinin her türlü desteği yapacağını belirttiği için, bunu da bizim UEFA'ya gösterme şartımızdan dolayı biz onunla masada konuştuk. 4 milyon dolar 6.5 sene olmak üzere, 6.5 seneyi göstermemizin sebebi uzun yıllar UEFA'ya uzun yıllar gelirimizin olduğunu gösterdik. Her yıl 4 milyon dolar alacağız."OY KAYBETTİRECEĞİNİ BİLİYORUM AMA FENERBAHÇE İÇİN YAPTIM"
Bir tek şart var, bu sağlık sponsorluğunda biz 3 yılda 1 milyon dolar alıyorduk. Yapılan anlaşmada 1 yılda 1 milyon dolara çevirdik. Bu anlaşmaların hepsinde Fenerbahçe istediği anda çıkabilir ve tazminat ödemez. Varsa bu parayı verecek yürekli varsa, hemen gelsin, yarın bırakırım. Mehmet Ali beye dedim ki, bir tarafımda kalbim, organlarım, beynim var. Bir tarafım Fenerbahçe için yanıp tutuşuyor. Bu anlaşmayı yapmamın sebebi Fenerbahçe için. Bana oy kaybettireceğini biliyorum. Benim için önemli olan Fenerbahçe."
 

Fenerbahçe'nin Acıbadem sponsorluğundan kazanacağı para


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Acıbadem sponsorluğu anlaşmasının detaylarıyla ilgili yaptığı açıklamaya göre, sarı lacivertliler toplamda göğüs reklamı sponsorluğu için 26 milyon dolar ve ayrıca sağlık sponsorluğundan 6 yıl boyunca 6 milyon dolar kazanacak. Buna göre toplamda Fenerbahçe yönetimi toplamda bu anlaşmadan 32 milyon dolar gelir elde etmiş olacak. 

KADIN VOLEYBOL TAKIMINA DA DESTEK

Aziz Yıldırım ayrıca Mehmet Ali Aydınlar'ın kadın voleybol takımına da destek olacağını söylerken, "Mehmet Ali Aydınlar kadın bayan voleybol takımına destek olacak. Eğer isim hakkını kullanırsa 6 sene boyunca oraya da 18 milyon dolar destek olacak." ifadelerini kullandı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.