comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, 60 Milyon Dolar kredi çekti

27 Eylül 2017, Çarşamba 18:08
Fenerbahçe, 60 Milyon Dolar kredi çekti

Fenerbahçe, Ziraat Bankası'nda 60 milyon Dolar kredi çektiğini KAP'a bildirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe ile Ziraat Bankası arasında kredi anlaşması yapıldı. Sarı lacivertli kulüp, Ziraat Bankası'nda 60 milyon Dolar kredi çektiğini KAP'a bildirdi. %6,75 faizle çekilen kredi, 2023'e kadar 6 aylık taksitlerle geri ödenecek.
 

Fenerbahçe'nin KAP'a yaptığı Ziraat Bankası açıklaması:


"T.C. Ziraat Bankas A.Ş. ile yapılan görüşmeler sonucunda onaylanan kredinin toplam tutarı 60 milyon ABD Doları'dır. Nihai vadesi Haziran 2023 olup 6 ayda bir taksitler halinde geri ödemesi yapılacak olan kredinin faiz oranı 6,75'dir. Yatırımcılarımızın bilgisine sunarız."

AZİZ YILDIRIM: "PARAMIZ VAR MERAK ETMEYİN"
Transfer döneminin sürdüğü 5 Ağustos 2017 tarihinde mali durum ile ilgili konuşan Aziz Yıldırım, "100 milyon euro'ya yakın bankada kullanacağımız para var. Diğer kulüpler bol keseden harcıyor. Futbolda merak etmeyin, paramız var. Bu UEFA ile anlaşmaları kendimiz yaptık. Onlar bizi zorlamadı. Biz kendimiz UEFA ile anlaştık. 30 milyon birinci sene, ikinci sene 20 milyon, üçüncü sene 10 milyon, dördüncü sene 5 milyon euro artı eksi dengeler arasında fark olacak diye biz anlaştık. Bunu biz istedik. Aksi halde önünü açarız, borçlandırırız, borcun sonu felaket olur. Şu anda dengeler gayet iyi gidiyor." ifadelerini kullanmıştı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)