comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fener OL WinWin kampanyası | İşte ilk gecenin hasılatı

12 Mayıs 2019, Pazar 22:28
Fener OL WinWin kampanyası | İşte ilk gecenin hasılatı

Fener Ol kampanyası çerçevesinde 12 Mayıs 2019 Pazar akşamı FB TV & TV8 ortak yayınıyla gerçekleşen Fener Ol programını izlemek için detaylar haberimizde. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un başlattığı Fener Ol kampanyasıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde ilk kez FB TV'de yayınlanan Fener Ol programında İlker Ayrık'un sunumuyla birçok sanatçı ve Fenerbahçe taraftarı stüdyo konuğu olurken, canlı yayın esnasında kampanyaya birçok kişiden bağış geldi. Programın ilerleyen saatlerinde ise Başkan Ali Koç'un da telefonla bağlandığı Fener Ol programında bu kez 12 Mayıs 2019 Pazar akşamı TV8 ve FBTV ortak yayınıyla çok kapsamlı bir program geliyor. 

TOPLAM RAKAMLAR
SMS: 750.000 (1 SMS 20 TL)
TOPLAM FORMA SATIŞI: 55.000 (1 FORMA 300 TL)


FUTBOLCULAR KONUŞMA YAPTI

Volkan Demirel: "Fenerbahçe anlatılmaz yaşanır. Bu akşam da Fenerbahçe'nin ne kadar büyük olduğunu yaşıyoruz. Fenerbahçeli olmamdan dolayı gurur duyuyorum. İnşallah bu gururum ömür boyu devam edecek. "

FENERBAHÇE FUTBOL TAKIMINDAN 10 BİN FORMA

Volkan Demirel canlı yayında, "Kampanyaya destek olmak için 10 bin forma satın alıyoruz. Yine takım olarak aldığımız karar doğrultusunda 10 bin adet formayı Çocuk Esirgeme Kurumuna veriyoruz." diyerek kampanyaya destek olduklarını belirtti. 

TÜRKİYE GENELİNDE 55.000 FORMA SATIŞI YAPILDI

Öte yandan Fenerbahçe futbol takımı bu kampanyada en fazla forma satın alan ilçeye giderek hazırlık maçı yapacak. Kesin sonuçlar 13 Mayıs 2019 Pazartesi gecesi açıklanacak. Pazar gecesi itibariyle forma satışının 55.000 olduğu açıklandı. 
 

Fener OL Win Win ne kadar bağış toplandı?


200 BİN SMS İLE BAŞLANGIÇ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Cem Yılmaz'la birlikte Ezgi Mola gibi ünlü oyuncuların katıldığı programın başlangıcında Acun Ilıcalı, "Programın başlangıcında 200 bin sms aldık. Çok iyi başlangıç gerçekten. Şu anda aşırı yüklenmeden dolayı kitlenme var." dedi. 

ACUN ILICALI DUYURDU

1 SMS'in 20 TL olduğu kampanyada programın ilerleyen saatlerinde Acun Ilıcalı, 350.000 SMS'e ulaşıldığını ve bu rakamın an itibariyle geçildiğini söyledi. Fenerbahçe için tarihi bir gece yaşandığını belirten Ilıcalı, canlı yayına bağlanan Hamdi Akın'la yaşadığı diyalog ise geceye damga vurdu. 

Kampanyanın amacına ulaşmasını dileyen Hamdi Akın, "100 forma ile başlayalım." dedikten sonra Acun Ilıcalı, "Abi onun yanına bir 'sıfır' daha koyalım. 1000 forma olsun. Seninle ilgili Fenerbahçe için hiçbir teklifi reddetmedi diyorlar." diye yanıt verdi. Hamdi Akın ise 1000 forma teklifini kabul etti. 

BİREYSEL FORMA BAĞIŞ YAPAN İSİMLERDEN BAZILARI

Hamdi Akın: 1.000 forma 
Bekir Okan: 300 forma 
Recep Uzelli: 100 forma 
Complete Group (Murat Kapki & Samet Güzel) 100 forma
Kazım Türkerler 1.500 forma
Zafer Algöz: 200 forma
Volkan Eruçar (Fenerbahçe tribün grubu KFY kurucularından) 100 forma
Mustafa Taviloğlu: 300 forma
Abdullah Kiğılı: 300 forma
Mithat Erdem (Nusret Steakhouse ortaklarından): 500 forma
İsmini açıklamayan iş adamı: 1000 forma
Ozan Güven: 100 forma
Zeynep Demirel: 250 forma
Fenerbahçe futbol takımı: 10 bin forma


Acun Ilıcalı WinWin FB TV & TV8 ORTAK YAYIN

12 ve 13 Mayıs'ta Acun Ilıcalı'nın önderliğinde Cem Yılmaz ve Beyazıt Öztürk'ün destekleriyle TV8 ve FBTV ortak yayını ile özel programlar yapılacak. Saat 22.30'da başlayacak program, Fener Ol kampanyamıza destek olmak için en önemli fazlardan birini oluşturuyor. Tüm camiamızdan ricam her zaman olduğu gibi tüm ilgi ve desteklerini göstermeleridir. Değerli Fenerbahçeliler Acun Ilıcalı, Cem Yılmaz, Beyazıt Öztürk'e şimdiden teşekkür ediyor; bu program vesilesiyle eşsiz bir Fenerbahçe dayanışması göreceğimizi umut ediyorum.
 

Fener Ol programı FB TV TV8 Ortak yayın 12 Mayıs 2019 Pazar


Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Dergisi'nin mayıs sayısında yer alan yazısında Acun Ilıcalı'nın Beyazıt Öztürk ve Cem Yılmaz'la 12 Mayıs ve 13 Mayıs tarihlerinde saat 22.30'da TV8 ve FB TV'de ortak yayın yapacağını açıkladı. Ali Koç, "araftarımız ve kulübümüzün, dayanışmanın tarihini yazacağı 2 gece için geri sayım başladı… Pazar gecesi Cem Yılmaz, Pazartesi gecesi Beyazıt Öztürk ile TV8 ekranlarındayız. Teklifimi hiç düşünmeden kabul eden iki değerli dostumla elimizden gelenin en iyisini yaparak Fenerbahçe'ye gönül verenlerin destekleri için aracı olacağız” ifadelerini kullanan Acun Ilıcalı “Win Win (Kazan Kazan)” adını verdiği kampanya gecesine katılacak olan taraftarların birbirinden değerli ödüller kazanacak." ifadelerini kullandı. 
 

Fener Ol kampanyasına nasıl para gönderilir? (Fener Ol SMS bedeli)


Fenerbahçe taraftarları Fener Ol kampanyası ile ilgili internet ortamında destek yöntemleri hakkında araştırmalar gerçekleştieriyordu. Fenerbahçe, 'Fener Ol' kampanyasına destek yöntemlerini açıkladı.

Fenerbahçe, Fener Ol kampanyasının SMS bedelini 20 TL olarak belirledi. FENER OL yazıp 1907'ye SMS gönderen destekçiler sınırsız katılım gösterebilecek. Aynı zamanda kredi kartı ve kulübün resmi siteden açıkladığı banka hesaplarına isteyenler bağış yapabilecek.

En düşük bağış bedeli 1 TL olarak belirlendi. Kampanya için 1 milyar TL ve 1 yıl süre için izin alındı. Hem gerçek kişiler hem de kurumlar kampanyaya "bağış", "sponsorluk" ve "reklam" şeklinde katılabilecek. Kampanya için 1 yıl süre alındı. 31 Mayıs'a kadar 500 milyon TL, bir yıl içinde de 1 milyar TL toplanması hedefleniyor.


 

Fener Ol Acun Ilıcalı FB TV programı (WinWin kampanyası)


Fener Ol programı ne zaman? Fener Ol Acun Ilıcalı programı saat kaçta? sorularına yanıt arayanlar için 12 Mayıs 2019 Pazar akşamı Fener Ol programı saat 22:30'da FB TV & TV8 ortak yayınında gerçekleşti. 

FutbolArena Haber Turu (20 Eylül 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.