comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Feenrbahçe'de Aykut Kocaman resmen açıkladı! 'Diego Costa transferi...'

07 Eylül 2017, Perşembe 14:56
Feenrbahçe'de Aykut Kocaman resmen açıkladı! 'Diego Costa transferi...'

Fenerbahçe'de transferi gündeme gelen Diego Costa hakkında Aykut Kocaman'dan açıklama geldi.

FutbolArena - Fenerbahçe Transfer çalışmaları kapsamında ilgilendiği oyuncularla görüşmelerini sürdürürken, Diego Costa iddiası ortaya atıldı. Sarı lacivertlilerin, Diego Costa için girişimlerde bulunduğu ve transferi bitirmek istediği belirtildi.
 

Fenerbahçe, Diego Costa'yı transfer edecek mi?


Fenerbahçe yönetimi İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea takımında forma giyen ve İtalyan teknik direktör Conte ile yıldızı barışmayan, Şampiyonlar Ligi kadrosuna dahil edilmeyen Diego Costa'yı renklerine bağlayıp transfer bombasını patlatmak istiyor.

Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman yaptığı açıklamada Diego Costa ile ilgilendiklerini itiraf ederek şunları söyledi: 
"Diego Costa transferi çok yakındı. Şu ana kadar bir durum değiştiyse onu bilemem. Ancak görüşmeler çok yakın gidiyordu ancak olumsuz. Artık bu akşam ve yarın var süre için. Son hamleler için transfer yapılabilecek bir durum. 2-3 oyuncuyla temasımız sürüyor, son bir hamle yapılacak gibi görünüyor. Ofansif ve kenar oyuncusu olabilir. Diego Costa çok başka bir oyuncu. Fernandao önümüzdeki haftadan itibaren takımdaki oynayabilecek isimlerden birisi olacak. Forvete de takviye olabilir, kenar bölgesine de takviye olabilir. İki yönlü bir orta saha da olabilir. Benim isteğim 3 pozisyon için de birinin olması. Ama transfer olmazsa bile elimizdeki kadro yeterli. Önümüzdeki 4 maçta 1 adım daha yukarı çıkacağımızı düşünüyorum. Önümüzdeki milli maç arasının ardından daha uyumlu, daha ne yaptığını bilen bir takım olacağız. Birbirini tamamlayan oyuncular hangisi, şu anda çok net görünmüyor."

"NETO DOĞRU BİR SEÇENEK"

"Neto için hiçbir şey söylemeye gerek yok. Çok net bir açık vardı bu bölgede. Farklı bölgelerle ilgili beklentiler vardı ama sadece 2 stoper vardı. Birkaç seçenek vardı ve Neto bunlardan birisiydi. Şu ana kadar baktığımızda doğru bir seçenekte bulunmuşuz. Şu ana kadar ki görüntüsü çok doğru bir seçenek yaptığımızı gösteriyor. Uzun bir lig maratonu için bu bölgeye takviye yapmak zorundaydık."
 

Aykut Kocaman'dan Ozan Tufan yorumu


"Ozan'ın neden bu tepkiyle karşılaştığını anlamaya çalışmasında fayda var. Özeleştiri yapması lazım. Geçen 2 sene içinde ne oldu diye bakması lazım. Yaşı çok genç ve çok kaliteli bir oyuncu. Ozan'ın bu değerlendirmeyi yapıp tespitte bulunması lazım. Biz de konuşuyoruz kendisiyle. Ama bir şeyleri düzeltmeye çalışmak alışkanlıklar nedeniyle çok kolay olmuyor. Taraftar açısından bakıldığı zaman, son derece değerli, Fenerbahçe'ye uzun dönem fayda sağlayacak bir oyuncuyu kaybetmek mi doğru, yoksa kazanmak için ne yapmak gerekiyor sorusunu sormak mı doğru? Ben taraftarın her zaman her yerde protesto hakkının olduğunu savunuyorum. Ancak bizde protesto ve övgü biraz ölçüsünde olmuyor. Övdüğümüzde yere göğe sığdıramıyoruz, protestoda da tam tersi oluyor. Ben suni bir güven aşılayan birisi değilim, çevremdeki insanlara güvenen birisiyim. Oyunculardan verim alma durumumuz yükseldiği zaman bu sonuçlara da yansıyacaktır."

"YABANCI KONUSUNDAKİ KARAR YANLIŞ"

"Yabancı konusunda neden bu karar verildi? Daha evvel niye bu karar verilmedi? Daha evvel başka bir uygulama vardı ve sonuçları ne oldu? Bunu soruyorum. Sadece karnından konuşup duruma göre cevaplar buluyorum. Bugün Türkiye şartlarına baktığımızda bugünkü karar yanlış. Kulüplerin genel yapısı tüketmeye uygun ve tüketmeye yöneltiyorsunuz. Eskiden yabancı oyuncu kontenjanı 6'ydı, kulüplerin altyapı çabası yoktu, şimdi doğal olarak yine olmaz. Ancak öbür taraftan bir karar verildi ve bu uygulamaya geçildi. Bunun yanında kulüpler için bir fon oluşturulacaktı, yerli oynatan teşvik alacaktı, bundan da vazgeçildi. Bu karar verildiyse birkaç sene beklemek ve sonuçları görmek gerekiyor. Ondan sonra esas yapmadığımız ve yapmamız gereken işe dönmeliyiz. Bunun sonuçlarını görüp değerlendirme yapıp öyle devam etmek gerekiyor."

"ROBIN ANLATAMADIĞIM BİR KONU"

"Robin van Persie konusunda anlatmaya başlarsam çok kapsamlı olur ve konu çok karışır. Tabii ki gelmeden evvel Fernandao ve van Persie'yle ilgili kasetleri izledim. Sadece Robin için değil, bütün oyuncular için şu değerlendirmeyi yaptım, belli bir standarda sahip oldukları için buradalar. Tabii ki standart konusunda sapma olabilir ama Robin bizim standartımızın da üstünde. Böyle bir oyuncunun katılımı bizim için büyük güçtür. Şu ana kadar ne onun açısından, ne benim açımdan çok istenilen bir durum olmadı. Burada antrenmana çıkan ve belli bir çalışma ritmine ulaşan bir oyuncu yakalamaya çalışıyorum. Ama olmayınca da anlatırken, etrafından dönerek konuşuyorsunuz. Şu andaki sakatlığı 4-6 haftalık bir durum. Anlatamadığım bir konuyla ilgili olarak da beyin yormaya da gerek yok. Yüzde 90 algı operasyonu. Kişiselleştirerek götürmeyeceğim olayı ama belli bir kısmın oluşturmaya çalıştığı algı operasyonu var. "

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"