comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer:Fenerbahçe'de Reyes ve Frey imzayı attı

29 Ağustos 2018, Çarşamba 11:36
FB Transfer:Fenerbahçe'de Reyes ve Frey imzayı attı

Fenerbahçe'de transfer çalışmaları kapsamında kadroya katılan Diego Reyes ve Michael Frey için imza töreni düzenlendi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Diego Reyes ve Michael Frey için imza töreni düzenlendi.

Fenerbahçe Ülker Stadyumu'nda gerçekleştirilen imza töreninde Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli de katıldı. Fransız spor adamı, "Her iki oyuncumuz da haftalardır transfer için bekledi. İkisine de teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 

Diego Reyes ve Michael Frey için düzenlenen basın toplantısı - Comolli'den transfer açıklamaları 29 Ağustos Çarşamba


Damien Comolli, Diego Reyes ile ilgili çıkan haberlere şaşırdığını belirterek, "Diego Reyes hakkında çıkan yalan haberlerin sayısına fazlasıyla şaşırmış durumdayım. Kendisi sakat değil. Size birkaç bilgi paylaşmak istiyorum. Real Sociedad'da 38 maçın 31'inde; Espanyol kariyerinde ise 38 maçın 34'ünde yer almış durumda" diye konuştu.
"DİEGO REYES'İ 7-8 AYDIR İZLİYORDUK"

Fransız futbol adamı, "İstediğiniz kadar oyuncu izleyin. O futbolcuları izleseniz de oyuncuyu transfer etmeniz zor olabilir. Biz 7-8 aydır oyuncu tarıyoruz. Fakat bazen oyuncuyu istersiniz ama transfer zaman alır. Diego Reyes transferi son dakika transferi değil. Diego Reyes ile haftalardır ilgileniyorduk" diye konuştu.

"ALMAK İSTEDİĞİMİZ OYUNCUYU HEMEN SATMIYORLAR"

Comolli, değerli oyunculara sahip olduklarını belirterek, "Transferdeki zamanlama tamamen bizden kaynaklanmıyor. Bir transferde 3 taraftar bahsedebiliriz. Almak isteyen biziz. Satmak isteyen kulüp ve oyuncu. Almak istediğimiz oyuncuyu, satmak isteyen kulüp hemen satmıyor. Almak istediğimiz oyuncuyla çok takım ilgileniyor" dedi.

"TANINMAYAN OYUNCULARI DÜNYA YILDIZI YAPTIM"

Takım olarak iyi durumda olduklarını belirterek, "7 oyuncu geldi, 2 oyuncu gitti. Transferdeki performansımı sordunuz. Bunun cevabını 2 yıl sonra verebilirim. Bazı transfer dönemlerinde bilinmeyen oyuncuları aldım, dünya yıldızları oldu" sözlerini kaydetti.

Harun Tekin ile ilgili soruları da yanıtlayan Comolli, "Spekülasyonlara yanıt vermiyorum. 1-2 pozisyon için aktif bir şekilde çalışıyoruz" diye konuştu.

Fenerbahçe'nin yeni transferleri Diego Reyes ve Michael Frey basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 

Diego Reyes'in imza törenindeki açıklamaları


"COCU BENİ DAHA ÖNCE İSTEMİŞTİ"

"Burada olmaktan dolayı mutluluk ve gurur duyuyorum. Dünya Kupası'ndan önce Cocu beni PSV'ye almak istemişti ama onunla burada buluşmak kısmet oldu."

"FENERBAHÇE'DE OYNAMAK İSTEDİM"

"Porto ile sözleşme yenilemedim çünkü orada oynamak istemedim. Fenerbahçe'ye gelmeyi çok istedim ve burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Avrupa'dan ve Meksika'dan birçok teklif geldi ama ben burada oynamak istedim."
 

Michael Frey'in imza törenindeki açıklamaları


"SLİMANİ VE SOLDADO'DAN ÇOK ŞEY ÖĞRENECEĞİM"

"Burada olduğum için çok mutluyum. Takımdaki diğer iki forvet de çok kaliteli ve kariyerlerine saygı duyuyorum. Ben de onlarla birlikte çalışarak en iyisini yapacağımı düşünüyorum. Slimani ve Soldado çok yetenekli, saygı duyduğum isimler. Onlardan çok şey öğreneceğimi düşünüyorum. Beraber çalışarak en iyisini yapacağımı umuyorum"

"SAVAŞAN BİR OYUNCUYUM"

"Geçen sene çok gol attım. Ben gollerimin dışında çok savaşan bir oyuncuyum, takım için mücadele ederim. Saha dışındaki Frey ile saha dışındaki Frey arasında büyük fark var. Biliyorum ki burada çok ateşli bir atmosfer var. Fenerbahçe taraftarı inanılmaz. Sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum"

"FENERBAHÇE ÇOK BÜYÜK BİR KULÜP"

"Burada neler yapacağımızı göreceksiiz. Fenerbahçe'yi seçme nedenim çok büyük bir kulüp olması. Uyandığım her gün bir önceki günden daha çok çalışacağım"

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)