comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Jack Wilshere'in sakatlık geçmişi korkutuyor! Tam 155 maç

01 Temmuz 2018, Pazar 12:24
FB Transfer: Jack Wilshere'in sakatlık geçmişi korkutuyor! Tam 155 maç

Fenerbahçe transfer haberleri gündeminde ilk sırada yer alan isimlerden biri olan Jack Wilshere, sakatlık sorunları ile endişelendiriyor.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe, yeni sezon öncesinde İngiliz orta saha oyuncusu Jack Wilshere'i kadrosuna katmak için uğraşırken, yıldız futbolcunun sakaltık sorunları yönetimi ve taraftarları endişelendiriyor. Jack Wilshere, İngilizlerin son yıllarda yetiştirdiği en yetenekli futbolculardan biri olarak gösterilse de geçen yıllarda sakatlık sorunlarını bir türlü üstünden atamadı. 


Fenerbahçe Transfer Haberleri: Jack Wilshere'in yaşadığı sakatlıklar


Arsenal altyapısından A takıma yükseldiği 2008-2009 yılından bu yana çok sayıda sakatlık yaşayan futbolcu, sakatlıkları nedeniyle tam 155 maç kaçırdı. 

Jack Wilshere'in yaşadığı ağır sakatlıklar nedeniyle ayak bileğinden ve dizinden operasyon geçirdiği bilinirken son olarak baldır kemiğindeki çatlak nedeniyle de uzun süre sahalardan uzak kalmıştı. Wilshere'in vücudundaki zayıf nokta olarak bu üç nokta gösteriliyor ve bu bölgelerden birden fazla sakatlık geçirmesi, kulüpleri onun için uzun vadeli yatırım yapmasını konusunda endişelendiriyor.
İlk üç sakatlığını ayak bileğinden geçiren Wilshere, 2011-2012 sezonunda ayak bileği operasyonu nedeniyle 4 ay sahalardan uzak kalmıştı. Aynı sezon operasyonun ardından 3.5 ay daha sakatlanan Wilshere sezonu kapatmıştı. 

Ertesi sezon diz operasyonu geçiren ve 4 ay daha sakat kalan Wilshere, 2015-2016 sezonunda ise baldır kemiğindeki çatlak nedeniyle tam 247 gün sahalardan uzak kalmış ve sezonu başlamadan bitirmişti. 

Jack Wilshere'in sakatlık geçmişi transfermarkt verilerine göre şöyle... 


 

Jack Wilshere nasıl bir futbolcu?


Jack Wilshere'i, Fenerbahçe'nin ve Fenerbahçe taraftarının yıllardır aradığı futbolcu diyerek tanımlayan Sinan Yılmaz, "Biliyorsunuz Mehmet Topal - Josef ikilisinden Fenerbahçe taraftarı biraz imtina ediyor. 'Çok defansif oynuyoruz, hücum edemiyoruz' diye sitem ediyorlar. Kısacası bir sekiz numara arıyorlar yıllardır. İşte Jack Wilshere de İngilizlerin senelerdir çıkardığı en yetenekli futbolcu." dedi. 

"PROFESYONELLİK SORUNLARI VAR"

Wilshere'in Dünya Kupası'nda kadroya alınmadığı için Southgate'e eleştiriler olduğunu da söyleyen Yılmaz, "Tüm bunlara karşın Wilshere'in yeteneği orantısında bir profesyonel yaşamı olmadı. Saha dışı olaylarla gündeme geldi ve ciddi düşüşler yaşadı. Yine de çok özel bir futbolcu" dedi. 

Josef de Souza'nın yanında oynayacak ve topu savunmadan alıp, hücuma aktaracak ve geçiş oyunlarını yapabilecek futbolcunun Wilshere olabileceğine dikkat çeken Yılmaz, "Yani Emre Belözoğlu'nun İngiliz olanı diyebiliriz" ifadesini kullandı.

Emre Belözoğlu'nun ayrıldığından beri yeri dolmadığının altını çizen Sinan Yılmaz, "Emre Belözoğlu ayrıldığından beri Fenerbahçe defansif oynuyor. O boşluğu doldurabilecek bir oyuncu" dedi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"