comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Jack Wilshere için flaş yorum "Yeni Emre Belözoğlu"

03 Temmuz 2018, Salı 12:33
FB Transfer: Jack Wilshere için flaş yorum

Fenerbahçe transfer haberleri gündeminde baş sırada yer alan Jack Wilshere'i editörümüz Sinan Yılmaz yorumladı.

FutbolArena Analiz - Fenerbahçe yeni sezon öncesinde orta sahaya bir takviye düşünüyor. Bu isimlerin başında ise Jack Wilshere geliyor. Peki, Jack Wilshere nasıl bir futbolcu? Fenerbahçe'ye fayda sağlar mı? Editörümüz Sinan Yılmaz yorumladı.


Jack Wilshere nasıl bir futbolcu? Sakatlıkları...


Jack Wilshere'i 'İngilizlerin Emre Belözoğlu'su' şeklinde yorumlayan Sinan Yılmaz, "Tıpkı Emre Belözoğlu gibi bir futbolcu ve tıpkı onun gibi çok sakatlık sorunları yaşadı. Üç yerinden ciddi sakatlıklar geçirdi. İlk olarak ayak bileğinden operasyon geçirdi. Ardından dizinden operasyon geçirdi ve son olarak da kemiğinde çatlak oluştuğu için uzun süre oynayamamıştı. Sakatlıkları nedeniyle bugüne kadar tam 155 maç kaçırmış. Senede 50 maça çıktığını varsayarsak son 6 sezonunun en az 3'ünde sakatmış diyebiliriz" dedi. 

Wilshere'in futbol dışı konularla da çok gündem olduğunu söyleyen Yılmaz, "Aslında İngilizler bu kadar yetenekli bir oyuncu çıkardıkları için onu pamuklara sarmıştı. Bir Brezilyalı, bir İspanyol kadar yetenekliydi fakat o beklenen katkıyı sağlayamadı. Bunun nedeni de yeteneğinden ziyade yaşadığı sakatlıklar oldu. 


Fenerbahçe'de Josef - Mehmet Topal ikiisi bozulacak mı?


Wilshere'in henüz 26 yaşında ve çok özel bir futbolcu olduğunu dile getiren Sinan Yılmaz, "Son yıllarda Josef de Souza - Mehmet Topal ikilisinin oluşturduğu orta saha Fenerbahçe taraftarına biraz kan ağlatıyordu. Jack Wilshere o geçiş oyunlarını yapabilecek. Oyun akışkanlığını sağlayabilecek bir isim. Emre Belözoğlu'ndan beri Fenerbahçe o akışkanlığı kaybetmişti. Wilshere transferi gelirse o kaybedilen futbolcu geri getirebilecek, taraftarın hayran kalacağı bir isim olur" dedi. 
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)