comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Hasan Çavuşoğlu: 'Emre Akbaba ve menajeri Fenerbahçe'ye yanlış yaptı'

21 Ağustos 2018, Salı 01:11
FB Transfer: Hasan Çavuşoğlu: 'Emre Akbaba ve menajeri Fenerbahçe'ye yanlış yaptı'

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Emre Akbaba ve menajerinin transfer sürecinde Fenerbahçe'ye yanlış yaptıklarını söyledi. 

FutbolArena - Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Emre Akbaba transferinde bu süreçte Fenerbahçe ve Galatasaray'la yaşanan süreci Beyaz TV'ye anlattı. Çavuşoğlu, son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"ALİ KOÇ, GALATASARAY İLE ANLAŞILDIYSA BİZ YOKUZ DEDİ"
Ali Koç seçildikten belli bir süre sona beni aradı. Emre'nin durumunu sordu. Teklif var mı dedi. Vallahi Galatasaray teklif yaptı ama arkası gelmedi dedim. Takas düşünür müsünüz diye sordu. Size lazımsa alın dedim. Kefilim dedim. Ali Koç da bitmiş pazarlığınız var mı diye sordu. 

"SEMİH ÖZSOY DA AYNISINI SORDU"

Aradan 20 gün geçti. Galatasaray herhalde ciddi değil, arkası gelmedi dedim. Sonra Semih Özsoy ile bir araya geldik. O da sonra Emre Akbaba'yı. Galatasaray teklif yaptı ama kabul etmedik ve sonra ses çıkmadı onlardan dedim. Semih Özsoy anlaşma, söz var mı dedi, yok dedim. 

"EMRE AKBABA'NIN MENAJERİ FENERBAHÇE İLE MASAYA OTURDU"

10 gün önce Emre Akbaba'nın menajeri, eniştesi Fenerbahçe ile masaya oturdu. Tüm rakamları bana söyledi. Aradan 1-2 gün geçti. Semih Özsoy'a dedim ki, eğer alacaksınız alın, Galatasaray'dan ciddi teklif gelmedi edim. Alın dedim. Onun üzerine Emre'nin meanjeriyle masaya oturdular. 2 gün sonra Emre'nin menajeri beni aradı ve Fenerbahçe'nin istedikleri rakamı kabul ettiğini söyledi. 

"EMRE AKBABA, FENERBAHÇE İLE GÖRÜŞTÜĞÜNÜ BANA SÖYLEDİ"

Comolli aracılığıyla Cocu Emre ile görüştü. Forma numarasına kadar konuştuğunu bana söylediler. Emre Akbaba da Fenerbahçe ile görüştüğünü doğruladı. Sonra Abdürrahim Albayrak görüşme talep etti. Abdürrahim Albayrak kulübe gelebilir misin dedi. Gelirim ab, niye gelmeyeyim dedim. Çünkü ben kişilerden önce camialara saygı duyarım. Galatasaray büyük bir camia. Kalktım, Galatasaray kulübüne gittim. Bizi misafir ettiler. Burada Ali Dürüst de vardı. Abdürrahim Albayrak sonra 15 milyon TL teklif yaptı. Daha önce teklif ettikleri 3 milyon euro'nun altında bir rakam önerdiler. Dalga geçer gibi bir teklifte bulundular. Ciddi bir alışveriş olmadığını gördüm. Sonra oradan ayrıldım. Abdürrahim Albayrak sonra telefonla aradı ve fiyatı arttırdı. Düşünelim dedik. 

"ALİ KOÇ, ARANIZDA ANLAŞMA VAR VE EMRE AKBABA GALATASARAY'I İSTİYORSA BİZ YOKUZ DEDİ"
Ali Koç ile randevum vardı. Ali Koç Başkan şunu söyledi. "Eğer Galatasaray ile yapılmış anlamış varsa, futbolcunun kesin gelmek istemediği gibi bir durum varsa hiç konuşmayalım." dedi. Ben de dedim ki, Galatasaray ile görüştüm. Ciddi bir anlaşmamız söz konusu bile olmadı. Ondan sonra Ali Koç ile konuştuk. Ali Koç "Koç gibi" dik durdu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Önce Emre Akbaba'nın menajeri Fenerbahçe ile anlaştı. Kendisi bana söyledi. 

"EMRE AKBABA'NIN MENAJERİ ANLAŞTIĞI İÇİN DEVREYE GİRDİM"

Ben Emre Akbaba'yı Fenerbahçeli olduğum için değil, menajeri Emre Akbaba ile anlaştığı için görüştüm. Orada bir söz olduğu için Emre'ye anlaştık dedim. Emre gitmek istemiyorum dedi. Niye dedim? Niye o zaman Cocu ile görüştün diye sordum. 

"EMRE AKBABA SON ANDA FENERBAHÇE'YE GİTMEK İSTEMİYORUM DEDİ"

Emre'ye anlaştık dedim. Kendisi gitmek istemiyorum dedi. Cocu'ya Fenerbahçe'ye gitmek istemediğini söyledin mi dedim? Hayır demedim dedi. Niye o zaman söylemiyorsun da şimdi söylüyorsun dedim. Sonuçta biz kulüp olarak zor durumda kalıyoruz böyle bir durumda. 

"EMRE AKBABA VE MENAJERİ TARAFINDAN FENERBAHÇE'YE YANLIŞ YAPILDI"

Fenerbahçe'ye ve Başkan Ali Koç'a yanlış yaptılar. Fenerbahçe ile anlaşılmıştı. Menajeri ve Emre tarafından yanlış yapıldı. Tabi daha sonra Emre ben Galatasaray'a gitmek istiyorum dedi. Ben de Emre'ye "Baştan beri seninle konuştuk. O zaman Fenerbahçe ile niye pazarlık yapıyorsun?" dedim. Emre son anda Fenerbahçe'ye gitmek istemediği için transfer gerçekleşmedi. Sonrasında Galatasaray teklifi arttırdı. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)