comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe'nin tarihi transfer sezonu!

03 Eylül 2018, Pazartesi 15:48
FB Transfer: Fenerbahçe'nin tarihi transfer sezonu!

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'de kötü bir başlangıç yaparken transfer dönemini en hareketli geçiren takım oldu. Sarı-Lacivertliler, sattığı oyuncular baz alındığında tarihinin en iyi transfer dönemlerinden birini yaşıyor. 

FutbolArena Detay - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'e bu sezon yeni başkan yeni teknik direktörle sancılı bir başlangıç yapsa da son derece etkileyici bir transfer dönemi geçirdi.
 

Fenerbahçe'nin bu sezon sattığı oyuncular


UEFA ile yapılan finansal anlaşmalar, kulübün borçları ve döviz artışı gibi birtakım sebeplerdendolayı transferde ayağını yorganına göre uzatmak durumunda kalan Fenerbahçe, sattığı oyunculardan elde ettiği gelirle tarihinin en çok parayı kasasına koyduğu dönemlerinden birini yaşıyor.

EN ÇOK GELİR 2011 YILINDA
Fenerbahçe bu sezon Giuliano, Josef de Souza ve Jose Fernandao'yu satarken kasasına bu 3 isimden toplam 25 milyon Euro gelir elde etti. Sarı-Lacivertlileri bu rakam tarihte 2. sıraya çıkmasını sağladı. Fenerbahçe 2011-2012 sezonunda şike süreci nedeniyle birçok oyuncuyu satan Fenerbahçe toplamda 27,5 milyon Euro'luk satış rakamına ulaşmıştı.

Fenerbahçe, 2011 yılından sonra tarihinde yaz transfer döneminde en çok gelir elde ettiği sezonu yaşamış oldu.
Fenerbahçe ile ilgili haberlere Fenerbahçe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"