comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe'nin son 10 sezonda transfer ettiği gurbetçi futbolcular

15 Temmuz 2018, Pazar 13:27
FB Transfer: Fenerbahçe'nin son 10 sezonda transfer ettiği gurbetçi futbolcular

Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken Ali Koç başkanlığında ilk sezonuna hazırlanan Sarı-Lacivertliler 14 sene sonra ilk defa gurbetçi oyuncu transferi yaptı. 

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları ve gelecek sezonun hazırlıkları devam ederken transferde genç isimlere yönelen Damien Comolli, Ferdi Kadıoğlu'nun transfer etmişti. Fenerbahçe bu transferle önemli bir unvana da sahip oldu.
 

Fenerbahçe'nin transfer ettiği gurbetçi futbolcular


3 Haziran'da yapılan seçimli genel kurulda başkanlık koltuğuna oturan Ali Koç yönetiminde ilk sezonuna hazırlanan Fenerbahçe, Aziz Yıldırım'ın 14 senedir yapmadığı bir transfer politikası izledi. Fenerbahçe'nin NEC Nijmegen takımından transfer edilen Ferdi Kadıoğlu 14 sene sonra Fenerbahçe'ye transfer olan ilk gurbetçi futbolcu oldu.

EN SON ÖNDER TURACI GELMİŞTİ
Fenerbahçe'de Ali Koç'un başkanlığında 3. transferini gerçekleşirken daha önce Berke Özer ve Barış Alıcı transfer edilmişti. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Aziz Yıldırım döneminde 14 senedir yapılmayan bir transfer politikası yaptı ve ilk kez bir gurbetçi oyuncu transferi gerçekleşti. Fenerbahçe en son 2004-2005 sezonu başında Standart Liege takımından Önder Turacı'yı transfer etmişti.BEŞİKTAŞ VE GALATASARAY'IN GERİSİNDE KALDI

Fenerbahçe bu alanda Beşiktaş ve Galatasaray'ın da oldukça gerisinde kaldı. Beşiktaş son 10 sezonda 8 gurbetçi oyuncu transferi yaparken Galatasaray'da ise bu sayı 4 olarak kayda geçmişti.

GALATASARAY'DA 4 BEŞİKTAŞ'TA 8 OYUNCU

Galatasaray 2008-2009 sezonunda Alparslan Erdem'i kadrosuna katmış ve sonrasında sırasıyla Koray Günter, Endoğan Adili ve Tolga Ciğerci'yi trnasfer etmişti.

Beşiktaş'ta ise bu sayı 8 olarak öne çıktı. Siyah-Beyazlılar, 2009-2010 sezonunda Ramazan Özcan'ı kadrosuna dahil etmiş ve sonrasında Tanju Kayhan, Veli Kavlak, Oğuzhan Özyakup, Olcay Şahan, Gökhan Töre, Günay Güvenç ve Tolgay Arslan'ı transfer etmişti.

Sarı lacivertli takımla ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"