comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe'nin en değerli 5 transferi

28 Haziran 2018, Perşembe 14:37
FB Transfer: Fenerbahçe'nin en değerli 5 transferi

Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken bugüne kadrosuna kattığı transfer ettiği en değerli 5 oyuncuyu derledik.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken kulübün bu kadar en değerli 5 transferi bir araya getirdik.

Fenerbahçe'de transfer çalışmaları sportif direktör Damien Comolli yönetiminde devam ederken kulüp bugüne kadar birbirinden değerli transferlere imza attı. Transfermarkt.com'un piyasa verilerine göre yapılan incelemede Fenerbahçe'nin en değerli 5 transferini mercek altına aldık.
 

Fenerbahçe'nin piyasa değeri en yüksek 5 transferi


Fenerbahçe'nin kulüp tarihindeki en değerli transferi Nicolas Anelka oldu. 10,7 milyon Euro karşılığında 2005 yılının Ocak ayında Manchester City'den transfer edilen Nicolas Anelka'nın o zamanki transfermarkt değeri 15 milyon Euro olarak kayda geçmişti. Bonservisine daha çok ücret ödendiği için Anelka ilk sırada yer alıyor.
İkinci sırada ise 2012-2013 sezonunda Chelsea'den 15 milyon Euro karşılığında transfer edilen ve başarılı bir 4 sezon geçiren Raul Meireles 15 milyon Euro piyasa değeri varken Fenerbahçe'ye gelmişti. 3 ve 4. sırada ise Terraneo yönetiminde takıma katılan Robin van Persie ve Nani bulunuyor. Robin van Persie 6,5 milyon Euro karşılığında transfer edilirken Nani için de kulübün kasasından 6 milyon Euro çıkmıştı. Fenerbahçe, Nani'den verim alırken kulüp tarihinin en büyük hayal kırıklıklarından birini Robin van Persie ile yaşamıştı. İki oyuncunun da piyasa değeri 15 milyon Euro olarak kayda geçti.

MATEJA KEZMAN 12,5 MİLYON EURO

5. sırada ise Fenerbahçe'nin 100. yılında takıma katılan ve Anelka'nın yerine anılan Mateja Kezman bulunuyor. Sırp gol kralı Mateja Kezman, 2006 yılının Ağustos ayında Atletico Madrid'den 7 milyon Euro karşılığında transfer edilmişti. Kezman'ın o zamanki piyasa değeri 12,5 milyon Euro idi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)