comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe'de yeni transferler imzaladı

13 Eylül 2018, Perşembe 11:43
FB Transfer: Fenerbahçe'de yeni transferler imzaladı

Fenerbahçe'de yeni transferler Harun Tekin, Jailson ve Benzia için imza töreni düzenlendi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Transfer çalışmaları kapsamında Harun Tekin, Jailson ve Benzia ile sözleşme imzalamıştı. Sarı lacivertli kulüpte 3 futbolcu için imza töreni düzenlendi.
 

Fenerbahçe Transfer: Harun, Jailson ve Benzia ile sözleşme imzalandı


İmza töreninde ilk olarak söz alan Sportif Direktör Damien Comolli, "Bizim burada oynamak istediğimiz futbola en iyi şekilde adapte olacak isimleri transfer ettik." dedi.

Nabil Dirar'ın TFF'ye bildirilen kadroda yer aldığını ifade eden Comolli, "Dirar kadro dışı değil. TFF'ye verdiğimiz 28 kişilik listede yer alıyor. Cocu'nun ilk seçimi olmayabilir ama kadroda. Ozan ve Kameni'yi ise 28 kişilik liste nedeniyle kadroya yazamadık" dedi.
"YABANCI KURALINDA DEĞİŞİKLİK OLACAKSA ERKEN HABER VERİLMELİ"

Yabancı kuralıyla ilgili de konuşan Comolli, "Yabancı kuralında değişiklik olacaksa erken haber verilmesi gerekiyor. TFF'den bize gelecek sezon U21 Ligi'nin olmayacağı yönünde bir yazı geldi. Bu karar öncesi hiçbir temas ve görüş alınmadı bizden. Futbolu daha iyi noktaya getirmek için uzun planlamalar yapılmalı. Altyapıya daha çok yatırım olmalı. Uzun vadede gelişimi görmek için tesisler yapılmalı. Türk futbolunda kuralları değiştirip, gençlere hiçbir şey yapmazsanız bu değişimin faydasını göremezsiniz. Biz Fenerbahçe'de bunu yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

"BENZIA BİZİM İÇİN FIRSAT"

"Lille'den bir telefon aldım ve hangi oyuncuyu istersiniz diye sordular. Ben de direkt Benzia dedim. Fakat maddi olarak bonservisini alamayacağımızı söyleyince kiralama önerisinde bulundular. Ben Fransız bir futbol adamıyım ve Benzia'yı uzun yıllardır tanıyorum. Bizim için harika bir fırsat transferi oldu."

"HARUN ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDAYDI" 

"Harun önceliğimizde olan biriydi. Kasım-Aralık döneminde aldığım notlar içerisinde 3. sıradaydı. Finansal kaynaklar elimize geçtiği anda hiç şüphe duymadan transferini gerçekleştirdik."

"TOLGA CİĞERCİ ÇOK İYİ BİR FUTBOLCU"

"Tolga çok iyi bir futbolcu. Şu anda tedavisi Almanya'da devam ediyor. Biz de o tedavilerde neler yapıldığını incelioruz. Sağlık ekibimizle birlikte son derece rahatız. Bu tedavinin devam etmesi yönünde karar aldık. Sağlık raporları sürekli olarak bize geliyor.""GOLLER ATMAYI ÇOK SEVİYORUM"

İmza töreninde konuşan Benzia, "Görev bulduğum zaman elimden geleni yapmaya hazırım. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Bu bölgede daha önce Alex gibi oyuncular forma giydi. Özel bir bölgede forma giyeceğim ve elimden geleni yapacağım. Daha önce farklı pozisyonlarda oynadım ama ben en çok forvet arkasında oynamayı, goller atmayı ve asistler yapmayı çok seviyorum." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE LİGİ ÇOK HIZLI"

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Jailson ise, "Türkiye Ligi'nde futbol çok hızlı oynanıyor. Brezilya'da daha ağır oynanıyordu. Ayrıca çok fazla temas oluyor. Burada tarih yazmak istiyorum. Markaj yapan ve savunmaya yardım etme gayreti içerisinde olan bir futbolcuyum. Bu takımın çıkarları için elimden gelenin fazlasını yapmak istiyorum. Buraya gelmeden önce Giuliano ve Josef ile konuştum. Fenerbahçe gibi bir kulüpten böylesine fırsat gelmişken kaçırmak istemedim." dedi.

"HEDEFİM MİLLİ TAKIMDA OYNAMAK"

Sarı lacivertlilerin yeni transferlerinden Harun Tekin, "Fenerbahçe'ye geldiğim için mutluyum. Herkesin hayal ettiği camiada forma giyeceğim. Burada daha önce önemli kaleciler forma giydi. Volkan abiyle de sürekli konuşuyoruz. Beklentileri biliyorum, sahada elimden gelen her şeyi yapacağım. Hedeflerim arasında milli takım da var. Orada da formayı alacağıma inanıyorum." şeklinde konuştu.

FutbolArena Transfer Turu (17 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.