comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe'de Volkan Demirel pazarlığı!

08 Temmuz 2018, Pazar 15:54
FB Transfer: Fenerbahçe'de Volkan Demirel pazarlığı!

Fenerbahçe'de 14 sezondur takımın birinci kalecisi olan Volkan Demirel ile yeni sezon öncesinde pazarlıklar sürüyor.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin 36 yaşındaki kaptanı Volkan Demirel ile görüşmeler sürüyor. Yönetim ile Volkan Demirel arasındaki pazarlıklar sonucu oyuncunun geleceği belirlenecek. 


FB Transfer Haberleri: Volkan Demirel Fenerbahçe'de kalacak mı?


Hem yönetim, hem teknik heyet Volkan Demirel'in takımda kalmasını isterken tecrübeli file bekçisi de Fenerbahçe'den ayrılmak istemiyor. Buna karşın iki taraf arasındaki sözleşme görüşmeleri de sürüyor.

Volkan Demirel ile henüz anlaşma sağlanmama nedeni ise ücret konusunda anlaşmaya varılamaması. Volkan Demirel'in istediği ücret yönetime aktarıldı. Comolli, Volkan'ın istediği ücret ve süreyi değerlendiriyor. Teknik açıdan bir problem olmasa da istenilen ücret ve 3 senelik kontrat talebi yönetimi endişelendiriyor. Yönetim daha kısa süreli kontrat yapmak ve daha az ücret ödemek istiyor. Volkan da yömetimin kararını bekliyor.
VOLKAN DEMİREL TASARRUF ETTİRDİ

Geçtiğimiz günkü haberimizde Fenerbahçe'nin geçen 10 sezonda santrfor pozisyonu için tam 82.6 milyon euro harcadığını detaylandırmıştık. Hala en az iki golcü transfer etmesi beklenen Fenerbahçe geçen 10 yılda 82.6 milyon euro harcamasına rağmen golcü sorununa çare bulamamıştı. 

Öte yandan kalede ise Volkan Demirel'in eldivenleri devraldığı 2004 yılından bu yana geçen 14 sezonda, bonservise bir lira dahi ödenmiş değil. 


FB Haber: Fenerbahçe'nin kaleci transferleri 


Fenerbahçe 2004 yılında Volkan Demirel ilk 11'e geçtiğinden beri kale pozisyonunda tasarruf yaptı. Bu dönemde Volkan Demirel'in yedeği zaman zaman Ertuğrul Taşkıran, zaman zaman Volkan Babacan ve zaman zaman da Mert Günok gibi altyapıdan çıkan kaleciler oldu. 

Bu isimlerin dışında bir dönem Rüştü Reçber ve Porto'dan Fabiano gibi tecrübeli kaleciler kiralanırken, Rüştü Reçber daha sonra bedelsiz olarak bonservisiyle de transfer edilmişti. 

Fenerbahçe son olarak geçen sezon da Carlos Kameni'yi yine bedelsiz olarak kadrosuna kattı. Fenerbahçe geride kalan 14 sezonda kaleci için bir kuruş dahi bonservis bedeli ödemedi. 

Sarı lacivertlilerle ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"