comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe'de Philip Cocu ne zaman geliyor?

26 Haziran 2018, Salı 09:36
FB Transfer: Fenerbahçe'de Philip Cocu ne zaman geliyor?

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Philip Cocu'nun İstanbul'a ne zaman geleceği merak konusu oldu. Cocu, Fenerbahçe'nin başına ne zaman geçecek? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken yönetimin anlaşmaya vardığı Philip Cocu'nun ne zaman İstanbul'a geleceği merak konusu oldu.
 

Fenerbahçe Haberleri: Philip Cocu'nun Fenerbahçe'ye geliş tarihi


Geçen hafta anlaşmanın kulübün resmi sitesinde duyurulması sonrası Philip Cocu'nun Fenerbahçe'ye imza atacağı tarih konuşuluyordu. Fanatik'in bilgisine göre, Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörünün bugün İstanbul'da olması planlanıyor... Cocu, Ülker Stadı'nda 3 yıllık resmi sözleşme imzaladıktan sonra ise perşembe günü Samandıra'da takımın başında ilk idmanına çıkacak.

Böylelikle Hollandalı çalıştırıcı Fenerbahçe'de mesaisine başlamış olacak. 
 

Cocu kimdir (Philipp Cocu hakkında bilgi)


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir. 2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 


Philip Cocu'nun kariyeriHollanda basınında yer alan haberde 7 yaşındaki Luuk adlı taraftarın, Cocu'nun Fenerbahçe'ye gideceği haberlerinden sonra çok üzüldüğü ve annesine, "Neden ayrılıyor? PSV'yi daha çok şampiyon yapacaktı. Buna izin verilmemeli" dediği belirtildi. Luuk'un annesi de oğlunun yazdığı mektuba Cocu'nun cevap vermesi için çağrıda bulundu.  Öte yandan Fenerbahçe'nin Hollandalı teknik adamla büyük oranda anlaştığı ve PSV Eindhoven ile tazminat maddesinin çözülmesinin ardından resmi imzaların atılacağı iddia edildi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)