comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe'de Malcolm transferinde büyük pişmanlık

27 Temmuz 2018, Cuma 11:32
FB Transfer: Fenerbahçe'de Malcolm transferinde büyük pişmanlık

Barcelona'nın transfer ettiği Malcom'un 4 yıl önce Fenerbahçe'nin kapısından döndüğü ortaya çıktı.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe Transfer çalışmalarına devam ederken Barcelona'nın imza attırdığı Malcom ile ilgili detay büyük pişmanlık yarattı. Sarı lacivertlilerin 4 yıl önce görüştüğü ancak bonservis bedeli nedeniyle "riskli" olarak değerlendirdiği Malcom'un şu anda serbest kalma bedelinin 180 milyon euro olarak belirlenmesi kaçan balığın ne kadar büyük olduğunu gösterdi. 
 

Fenerbahçe Transfer: Macom, Fenerbahçe'ye neden transfer olmadı?


2014 yılında Fenerbahçe scout ekibinde Saffet Akbaş ve Kemallettin Şentürk, Malcom için yönetime olumlu rapor verdi. Bu gelişmenin üzerine Fenerbahçe kulübü Corinthinas yetkilileriyle masaya oturdu. Corinthinas yönetimi, Malcom için 3 milyon euro isterken, sarı lacivertli yönetim 18 yaşındaki futbolcu için bu fiyatın riskli olduğu cevabını iletti. Corinthians kulübü ise bu fiyatın altına inmeyince ertesi sezon Malcom, 5 milyon Euro karşılığında Bordeaux'ya transfer oldu. 

Barcelona ise 41 milyon Euro karşılığında oyuncuyu transfer etti ve serbest kalma bedelini 180 milyon Euro olarak belirledi. 
 

Malcom kimdir, kaç yaşında?


Kariyerine ülkesi Brezilya'da Corinthians'ta başlayan 21 yaşındaki sağ kanat oyuncusu, 2016'da 5 milyon Euro karşılığında Bordeaux'a transfer olmuştu. Fransa Ligi'nde 84 maçta 20 gol, 13 asistlik performansıyla Barcelona'nın dikkatini çeken geçn oyuncu, 41 milyon Euro karşılığında Katalan ekibinin yolunu tuttu.
Malcom, Fenerbahçe'nin o dönem görevlendirdiği Saffet Akbaş ve Kemallettin Şentürk ile birlikte.

FutbolArena Transfer Arenası (20 Temmuz 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.