comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe'de Josef de Souza ve Giuliano satılmalı mı?

21 Haziran 2018, Perşembe 11:16
FB Transfer: Fenerbahçe'de Josef de Souza ve Giuliano satılmalı mı?

Fenerbahçe'de takımın yıldız isimleri Josef de Souza ve Giuliano'ya gelen transfer teklifleri dikkat çekiyor. Peki Fenerbahçe bu isimleri satacak mı?

FutbolArena - Fenerbahçe'de yeni yönetim yeni heyecan ile iş başında. Sarı lacivertli yönetim bu sezon güçlü bir kadro ile şampiyonluk mücadelesi vermek isterken, UEFA'nın kısıtlamaları nedeniyle transfer yapmakta zorlanıyor. Fenerbahçe'nin elini rahatlatacak opsiyonlardan biri olarak ise Giuliano ve Josef de Souza'ya gelen teklifleri değerlendirme opsiyonu görülüyor. Peki Fenerbahçe Josef ve Giuliano'yu satmalı mı? FutbolArena yazarlarından Sinan Yılmaz değerlendirdi. 


Fenerbahçe Transfer Haberleri: Josef ve Giuliano gönderilmeli mi?


Sinan Yılmaz: "Performans olarak Fenerbahçe'nin en iyi iki oyuncusu Josef de Souza ve Giuliano'ydu. Giuliano sezon başında 7 milyon euroya gelmişti ve şimdi 12-13 milyon euro gibi bedellerle Bundesliga takımları tarafından istendiği söyleniyor. Josef de Souza da yine o rakamlara satılabilecek bir oyuncu." dedi.

Bu iki oyuncunun satılmaması gerektiğini söyleyen Yılmaz, "Sizin elinizde, tutmuş ve fayda sağlayan oyuncuyu satıp, daha düşük maliyetli transferlerle onlardan aldığınız verimi almaya çalışmak biraz bilgisayar oyunu gibi, biraz fantazi çünkü çok riskli. Bizim Türk futbolunda en büyük sorunlardan biri istikrarsızlık. Fenerbahçe'de zaten yönetim ve teknik heyet değişiyor, üstüne bir de kadronun sil baştan değişmesine gerek yok. Aykut Kocaman'ın seversiniz sevmezsiniz, kendisi bir temel attı ve bu temelin en önemli yapı taşlarından ikisi de Giualino ve Josef de Souza. Bence Fenerbahçe bu iki oyuncunun kadrodaki yerini ellemeden transfer yapması gerekiyor." ifadelerini kullandı.
Fenerbahçe Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)