comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe, Zeljko Buvac ile anlaştı mı? (Zeljko Buvac kimdir?)

13 Haziran 2018, Çarşamba 11:17
FB Transfer: Fenerbahçe, Zeljko Buvac ile anlaştı mı? (Zeljko Buvac kimdir?)

Fenerbahçe'nin teknik direktörlük için  Zeljko Buvac ile anlaşma sağladığı iddia edildi. Peki Zeljko Buvac kimdir?

FutbolArena - Fenerbahçe Transfer çalışmaları kapsamında teknik direktör sorununu çözmeye çalışıyor. Aykut Kocaman ile yola devam etmeme kararı alan yönetim, takımın başına getireceği çalıştırıcı için girişimlerini sürdürüyor. Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli'nin Liverpool'da Jurgen Klopp'un yardımcılığını yapan Zeljko Buvac ile anlaştığı iddia edildi.
 

Fenerbahçe Transfer: Fenerbahçe, Zeljko Buvac ile anlaştı mı?


Sabah'ın haberine göre; Damien Commoli, birçok aday arasından tercihini Zeljko Buvac yönünde kullandı. Fransız sportif direktör, Boşnak teknik adam ile her konuda anlaştı. Başkan Ali Koç'un da onayı ile açıklamanın bugün resmen yapılması bekleniyor. 57 yaşındaki Buvac, kariyerinin büyük bölümünü ünlü Alman teknik direktör Jürgen Klopp'ın yardımcısı olarak geçirdi. 
 

Zeljko Buvac kimdir? 


Zeljko Buvac kimdir? diye merak eden Fenerbahçe taraftarları için Zeljko Buvac hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde derledik. Zeljko Buvac 56 yaşında. Zeljko Buvac  2001 yılında Mainz'de çalışmaya başladı. Zeljko Buvac daha sonrasında Liverpool'un teknik direktörlüğünü yapan Klopp'un yardımcısı oldu ve Zeljko Buvac uzun yıllar Jurgen Klopp'un yardımcılığını yaptı. Zeljko Buvac'ın lakabı beyin olarak biliniyor.  Sırbistan doğumlu Zeljko Buvac Almanya'ya gelmeden önce kariyerinde daha önec Rudar ve Banja Lucka takımlarında da görev yaptı. 

FutbolArena Haber Turu (21 Eylül 2020)