comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe, Yannick Bolaise ile anlaştı mı? (18 Temmuz Çarşamba)

18 Temmuz 2018, Çarşamba 09:11
FB Transfer: Fenerbahçe, Yannick Bolaise ile anlaştı mı? (18 Temmuz Çarşamba)

Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken Everton'da forma giyen Yannick Bolaise için anlaşmanın sağlandığı ifade ediliyor.

FutbolArena - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları ve yeni sezon hazırlıkları devam ederken Damien Comolli'nin Everton'da oynayan Yannick Bolaise ile anlaştığı iddia edildi.
 

Fenerbahçe Transfer Haberleri: Yannick Bolaise, Fenerbahçe'ye gelecek mi? (18 Temmuz Çarşamba)


Fenerbahçe Transfer Haberleri Fenerbahçe'de gelecek sezonun transfer çalışmaları devam ederken Damien Comolli'nin temasları da sürüyor. Rotayı İngiltere'ye çeviren deneyimli futbol adamı daha önce de gündeme gelen Yannick Bolaise için girişimlerde mutlu sona ulaştı. Fanatik'in haberine görei Damien Comolli, daha önce Everton'la kiralama konusunda başladığı pazarlıklarda da sona gelmişti. Fransız futbol direktörü, Bolasie ile el sıkışılmasının ardından görüşmeler kulüp düzeyinde devam edecek.
 

Yannick Bolasie kimdir? Bolasie kaç yaşında, golleri ve asistleri


İngiliz alt lig takımlarından Rushden & Diamonds'un altyapısından yetişen Bolasie 19 yaşında kısa bir süre Malta'da oynadıktan sonra yeniden İngilltere'ye döndü ve 2012'ye kadar alt liglerde oynadı. Kongo asıllı İngiliz kanat oyuncusu 1989 doğumlu ve 29 yaşında. İki ayağını da kullanan ve kanatlarda oynayan Bolasie, 2012'de 23 yaşındayken Crystal Palace'a transfer oldu. Burada 4 sezon geçiren Bolasie, Premier Lig'de kendisini kanıtladı ve etkiliyici performanslar gösterdi. Ardından Everton Bolasie'yi yaklaşık 29 milyon euro karşılığında transfer etti. Everton'da 2. sezonunu geçiren Bolasie geçirdiği sakatlıklar nedeniyle verimli olamadı. İlk sezonunda 13 maçta oynayan tecrübeli futbolcu geçtiğimiz sezon da 16 maçta oynayabildi ve bir gol attı. 

Bolasie'nin Demokratik Kongo Cumhuriyeti Milli Takımında ise 32 maçta 8 golü bulunuyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"