comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe, Phillip Cocu'yu istiyor

15 Haziran 2018, Cuma 11:47
FB Transfer: Fenerbahçe, Phillip Cocu'yu istiyor

Fenerbahçe'nin PSV Eindhoven'ın teknik direktörü Phillip Cocu'yı takımın başına getirmek istediği iddia edildi.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe Transfer çalışmaları kapsamında öncelikle teknik direktör sorununu çözmeye çalışıyor. Sarı lacivertli takımda Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Damien Comolli'nin teknik direktör konusunda sürpriz bir isme yöneldiği öne sürüldü. 
 

Fenerbahçe Transfer: Fenerbahçe, Phillip Cocu ile anlaştı mı?


Fenerbahçe'nin teknik direktör konusunda PSV Eindhoven'da çalışan Phillip Cocu ile ilgilendiği iddia edildi. Hollanda basınında çıkan haberlere göre Fenerbahçe'nin Phillip Cocu'yu takımın başına getirmek için istekli olduğu vurgulandı. PSV'nin de olası bir ayrılık için B planının hazır olduğu ve takımın başına Van Bommel'i getireceği belirtildi.
 

Phillip Cocu kimdir?


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir. 2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (23 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.