comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe, Bolasie için düğmeye bastı

18 Haziran 2018, Pazartesi 16:00
FB Transfer: Fenerbahçe, Bolasie için düğmeye bastı

Fenerbahçe'de Damien Comolli, Yannick Bolasie'nin transferi için girişimlerini hızlandırdı.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe Transfer Haberleri aramalarında Yannick Bolasie ismi ön plana çıkıyor. Sarı lacivertlilerin, Everton forması giyen Bolasie için girişimlerini hızlandıracağı belirtildi. Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli'nin İngiltere'de görüşmeler yaptığı öne sürüldü. 
 

Fenerbahçe Transfer: Bolasie, Fenerbahçe'ye transfer olacak mı?


İngiliz basınında yer alan haberlere göre Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, Yannick Bolasie için Everton ile temaslarını sıklaştırdı. Everton'un da gözden çıkarmaya hazır olduğu oyuncu için sarı lacivertlilerin kiralama teklifi yapacağı belirtildi. Bolasie'ye yüksek bir ücret önerilmemesine rağmen Fenerbahçe'nin Avrupa'da oynayacak olması oyuncuyu transferde ikna etme konusunda önemli bir etken olacağı kaydedildi.
 

Yannick Bolasie kimdir? Bolasie kaç yaşında, golleri ve asistleri


İngiliz alt lig takımlarından Rushden & Diamonds'un altyapısından yetişen Bolasie 19 yaşında kısa bir süre Malta'da oynadıktan sonra yeniden İngilltere'ye döndü ve 2012'ye kadar alt liglerde oynadı. Kongo asıllı İngiliz kanat oyuncusu 1989 doğumlu ve 29 yaşında. İki ayağını da kullanan ve kanatlarda oynayan Bolasie, 2012'de 23 yaşındayken Crystal Palace'a transfer oldu. Burada 4 sezon geçiren Bolasie, Premier Lig'de kendisini kanıtladı ve etkiliyici performanslar gösterdi. Ardından Everton Bolasie'yi yaklaşık 29 milyon euro karşılığında transfer etti. 

Everton'da 2. sezonunu geçiren Bolasie geçirdiği sakatlıklar nedeniyle verimli olamadı. İlk sezonunda 13 maçta oynayan tecrübeli futbolcu geçtiğimiz sezon da 16 maçta oynayabildi ve bir gol attı. 
Bolasie'nin Demokratik Kongo Cumhuriyeti Milli Takımında ise 32 maçta 8 golü bulunuyor.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)