comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Cocu için PSV'den Fenerbahçe açıklaması geldi

16 Haziran 2018, Cumartesi 22:02
FB Transfer: Cocu için PSV'den Fenerbahçe açıklaması geldi

Fenerbahçe'nin teknik direktörlük görevi için düşündüğü isimlerden biri olan Cocu hakkında PSV Eindhoven yönetiminden açıklama geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin teknik direktörlük için görüşmelerde bulunduğu Cocu için kulübü PSV'den açıklama geldi. PSV Eindhoven yöneticisi Toon Gerbrands, Hollanda basınında Fox Sports'a konuştu. 


Cocu Fenerbahçe'ye gelecek mi?


PSV yöneticisi Toon Gerbrands, Hollanda basınına yaptığı açıklamada Cocu'nun devam eden bir sözleşmesi olduğunu söyledi. Toon Gerbrands, "Henüz bir anlaşma yok. Cocu'nun bizimle devam eden sözleşmesi var. Fenerbahçe eğer Cocu'yu istiyorsa bizimle anlaşmak zorunda."  ifadelerini kullandı. 
 

Phillip Cocu kimdir? Phillip Cocu başarıları


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir.

2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.