comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Berke Özer, Volkan'ın yerini doldurur mu?

11 Temmuz 2018, Çarşamba 12:46
FB Transfer: Berke Özer, Volkan'ın yerini doldurur mu?

Fenerbahçe'nin yeni transferi Berke Özer'i FutbolArena Editörü Sinan Yılmaz yorumladı.

FutbolArena Analiz - Fenerbahçe, yeni sezon öncesinde ilk transferlerini yapmaya başladı. Gençleşmeye önem veren Fenerbahçe, Altınordu'dan Barış Alıcı ve Berke Özer'i transfer etti. Peki, Berke Fenerbahçe'nin aradığı isim mi? Bu transferi Sinan Yılmaz yorumladı.


FB Transfer: Berke Özer Fenerbahçe'ye faydalı olur mu?


Berke Özer'in bir proje transferi olduğundan bahseden Sinan Yılmaz, "Damien Comolli, Volkan Demirel ile yeniden sözleşme imzalandığında bir açıklama yapmıştı ve bu açıklamada Volkan ile Fenerbahçe'nin gençlerini konuştuğundan da bahsetmişti. Bu transferin aslında sinyalini vermişti. Volkan artık tecrübeli bir kaleci 36-37 yaşına geldi. Belki de Volkan artık 1-2 sezon daha oynayacak ve bu sırada da genç Berke'yi Fenerbahçe kalesine hazırlayacak. Daha sonra da bayrak yarışında Berke bayrağı devralacak. Bu projeye böyle bakabiliriz." dedi.

"İLK 11 TECRÜBESİ YOK"
Berke'nin henüz 18 yaşında olduğunu ve A Takımda devamlı 11 tecrübesi olmadığını söyleyen Sinan Yılmaz, "Altınordu'da 1. kaleci olarak Erce oynuyor ancak altyaş kategorilerinde iyi performanslarını biliyoruz Berke'nin. Üstelik fiziksel olarak müthiş bir potansiyel vaat ediyor. " ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE'DE KALECİ KÜLTÜRÜ

Fenerbahçe'de kalecilerin uzun yıllar başarı ile görev yapmasından bahseden Sinan Yılmaz, "90'ların başında Engin İpekoğlu vardı. Ardından Rüştü Reçber bayrağı devraldı ve 2004'ten beridir, 14 sezon da Volkan Demirel Fenerbahçe kalesini korudu. Volkan'dan sonraki dönem için de Berke düşünülebilecek en iyi alternatiflerden biriydi." şeklinde konuştu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)