comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Barış Alıcı'nın eski hocası Hüseyin Eroğlu: "Fenerbahçe yılın transferini yaptı"

23 Temmuz 2018, Pazartesi 11:27
FB Transfer: Barış Alıcı'nın eski hocası Hüseyin Eroğlu:

Fenerbahçe'de transfer çalışmaları ve yeni sezon hazırlıkları devam ederken Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, Barış Alıcı'yı değerlendirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları kapsamında kadroya dahil edilen Barış Alıcı, Feyenoord maçındaki performansıyla büyük beğeni toplarken eski hocası Hüseyin Eroğlu'dan çarpıcı açıklamalar geldi.

Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, Fenerbahçe'nin yıllardır aradığını yerli yıldızın Barış Alıcı olacağını söyledi. Hüseyin Eroğlu, Barış Alıcı'nın yılın transferi olduğunu da belirtti.
 

Fenerbahçe'de Barış Alıcı ile ilgili transfer yorumları (23 Temmuz Pazartesi)


Hürriyet'e konuşan Hüseyin Eroğlu, "“İnanıyorum ki hızlı futboluyla, rakip defansın arkasına yaptığı öldürücü koşularla hem Milli Takım'ın hem de Fenerbahçe'nin yıllardır aradığı yıldız olacaktır. Zaten maçı Mircea Lucescu izledi. Soruyorum bu maçtan Milli Takım'a çağıracağı başka kim olabilir ki?” diye konuştu.
"YILIN TRANSFERİ OLMUŞTUR"

Hüseyin Eroğlu, "Çok atletik ve çok süratli bir oyuncu. Sanki Serhat Akın, Burak Yılmaz ve Tuncay Şanlı'nın karışımı olarak ifade edebilirim. Sağ ayağı dominant gibi gözükse de solla ayakla da önemli vuruşlar yapar. Çok fazla gol pozisyonuna girer, topu ileriye çok taşır. Feyenoord maçında gördünüz Barış topu öne doğru taşıyınca Fenerbahçe de nasıl kolay öne çıkıyor. Artık 21 yaşında ve olgunlaşmaya başladı. Bence Fenerbahçe Barış'ı alarak yılın transferini yapmıştır" dedi.
 

Fenerbahçe - Feyenoord maçında Barış Alıcı'nın performansı


Fenerbahçe'nin, Altınordu'dan genç transferi Barış Alıcı'nın Opta verilerine göre performans verileri şu şekilde:

Şut: 2
İsabetli Şut: 1
İkili Mücadele: 6/14
Orta: 0/2
Pas İsabet: %76

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"