comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Andre Ayew Fenerbahçe'nin aradığı oyuncu mu?

27 Temmuz 2018, Cuma 11:13
FB Transfer: Andre Ayew Fenerbahçe'nin aradığı oyuncu mu?

Fenerbahçe, Swansea City'nin yıldız oyuncusu Andre Ayew'i kiraladı. Peki bu transfer Fenerbahçe'ye katkı sağlar mı? Editörümüz Sinan Yılmaz değerlendirdi.

FutbolArena Analiz - Fenerbahçe, Swansea City'den Andre Ayew'i kiralarken bu transferle ilgili olarak editörümüz Sinan Yılmaz değerlendirmelerde bulundu.


Fenerbahçe Transfer Haberleri: Andre Ayew nasıl bir futbolcu?


"Andre Ayew çok tecrübeli bir oyuncu" diyen Sinan Yılmaz, "Genelde sol kanatta oynuyor ama sağ kanat, forvet arkası gibi pozisyonlarda da oynayabiliyor. Premier Lig tecrübesi var ve Marsilya'da da başarılı sezonlar geçirmişti. Asistten çok gol sayılarıyla dikkat çeken bir futbolcu. Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan bir oyuncu. Mevkii olarak da Fenerbahçe'nin ihtiyacı var. Geçen sezon Fenerbahçe sol kanatta Valbuena ve Aatıf'ı kullanmıştı. Her iki oyuncu da isteneni uzun vadede veremedi. Valbuena çok tek yönlü ve çok hücumcu kaldı. Aatıf da skorer açıdan eksikti. Ayew bu yüzden kiralık olarak çok iyi bir geçiş transferi diyebiliriz." şeklinde konuştu.

"ÖNCE GENÇLER SONRA AYEW'LER"
Fenerbahçe'de Ali Koç ve Comolli'nin söylemleri ile eylemlerinin örtüştüğünü de söyleyen Sinan Yılmaz, "Ali Koç çok büyük bir taraftar desteğini arkasına almıştı. O günlerde seçimi kazanmak için vaatler verip taraftarın gözünü boymaya çalışmadı. 5 yıl şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi'nde büyük başarılar gibi vaatler vermedi. Hep gelecekten bahsetti ve gelir gelmez de geleceği oluşturmak için ilk 3 transferini genç oyunculardan yaptı. Üç genç oyuncudan sonra Andre Ayew gibi bugünü kurtaracak transfere yöneldi." ifadelerini kullandı.

"AYKUT KOCAMAN'IN MİRASINA SAHİP ÇIKILIYOR"

Son olarak Fenerbahçe'nin genç oyuncu politasına da değinen Sinan Yılmaz, "Aziz Yıldırım'ın 20 yıllık başkanlığı süresinde altyapıya neredeyse hiç önem verilmedi. Genç oyunculara değer verilmiyordu. Sadece yiğidi öldür hakkını ver demişler Aykut Kocaman bu konuda uğraş veriyordu. İlk döneminde Salih Uçan olsun, ikinci döneminde Elif Elmas olsun gençlere şans verip onları kazanmaya çalıştı. Acaba o gittikten sonra Fenerbahçe yine bu politikadan uzaklaşacak mı diyordum ama hayır öyle olmadı. Fenerbahçe yönetimi Aykut Kocaman'ın o konudaki mirasını devam ettireceğini gösterdi ve bu da bence Fenerbahçe yönetimi için takdire şayan bir durum." şeklinde konuştu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!