comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: 'Fenerbahçe ile anlaşamadık Michael Frey bizimle kalacak'

17 Ağustos 2018, Cuma 15:30
FB Transfer: 'Fenerbahçe ile anlaşamadık Michael Frey bizimle kalacak'

Fenerbahçe transfer haberleri kapsamında gündemde yer alan Michael Frey ile ilgili olarak FC Zürich kulübü başkanı Ancillo Canepa konuştu.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin Zürich'ten transfer etmek istediği Michael Frey ile ilgili olarak Zürich kulübü başkanı Ancillo Canepa açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe transfer haberleri FutbolArena'da!


FB Haberleri: Fenerbahçe Michael Frey'i transfer edecek mi?


Fenerbahçe transfer haberleri kapsamında gündemde yer alan Michael Frey için kulüp başkanı Ancillo Canepa'dan açıklama geldi. Canepa Fenerbahçe ile görüşmelerden sonuç alınamadığını ve Frey'in takımda kalacağını söyledi. Canepa "Fenerbahçe'ye üç gün süre vermiştik çünkü Frey'i satarsak bizim de oyuncu bulmamız gerekiyordu. Fenerbahçe bu üç gün içinde geri dönmedi" dedi. 


Michael Frey kimdir? Kaç yaşında? Nereli?


19 Temmuz 1994 doğumlu İsviçreli santrfor 24 yaşında. 1.89'luk fiziği ile dikkat çeken Frey, FC Zürich takımının formasını giyiyor. 

Young Boys altyapısından yetişen golcü isim, 2014 yılında 20 yaşındayken 3 milyon euro karşılığında Lille'e transfer oldu. Burada ilk sezonunda 15 maçta 2 gol atabilen Frey, 2. sezonunda yine ülkesinin takımlarından FC Luzern'e kiralandı. Ardından eski kulübü Young Boys'a 500 bin euroya satılan Frey, 13 gol atarken 6 da asist yaptı ve geçen sezon başında 400 bin euroya Zürich'e transfer oldu. Frey geçen sezon da 16 gol ve 6 asistle oynadı. Bu sezon 3 maçta henüz gol atamayan Frey'in 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor ve piyasa değerinin 2.5 milyon euro olduğu yazılıyor. 

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)