comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Son Dakika - Bursaspor'dan Aziz Yıldırım'a FETÖ cevabı (25 Mart 2018 Pazar FB Haber)

25 Mart 2018, Pazar 17:43

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Bursaspor'un 2010 yılında FETÖ'nün müdahaleleri sonucunda şampiyon olduğu sözlerine yeşil beyazlı kulüpten cevap geldi. 

FutbolArena - Bursaspor kulübünden Aziz Yıldırım'a cevap geldi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Bursaspor'un 2010 yılında FETÖ ve müdahaleleri sonucunda şampiyon olduğu yönündeki sözlerine Bursaspor kulübünden sert bir cevap geldi. Yeşil beyazlılar resmi internet sitesinden yazılı bir açıklamayla Aziz Yıldırım'a cevap verdi. 


Bursaspor'u FETÖ mü şampiyon yaptı?


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, geçtiğimiz günlerde Denizli'de son maçta kaçan şampiyonluk ve 2010 yılında yine Bursaspor'un şampiyon olduğu sezonda son haftada kaçırdıkları şampiyonluk hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

Ta ki 2006'daki Denizlispor maçında önümüz kesilene kadar. Burada FETÖ devreye girdi. Bizim şanssızlığımız, FETÖ'nün en güçlü döneminde kulübün başında olmamız ve en başından beri FETÖ'ye karşı durmamızdı. Tabii şanssızlık dediğimiz bu durum ülkemizin 15 Temmuz'daki en büyük ilham kaynağı oldu ve bununla gurur duyuyoruz. Denizli'den sonra tekrar bir ağırlık koyduk ve takım yine şampiyon olmaya başladı. Kulüp tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynandı. Derken yine FETÖ, yine futbola yapılan müdahaleler ve Bursaspor şampiyon yapıldı. Yine yıkılmadık, yeniden yapılandık. 2010-11 sezonunda muazzam bir futbol ve şampiyonluk. FETÖ operasyonları olmasa, şu an nerelerde olabileceğimizi tahmin edebiliyor musunuz. Ne yazık ki yine FETÖ... O sezon FETÖ, önceki yıllardaki oyunlarını yine oynadı fakat sahadaki ortaklarıyla bu kez başaramayınca beni ve arkadaşlarımı aldılar. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kirli operasyonlarından biri yapıldı bize.
BURSASPOR'DAN CEVAP!

2010 yılında kazandığımız ve futbol kamuoyunun vicdanıyla zihnindeki yerini “tertemiz“ vurgusu ile alan şampiyonluğumuz, söz konusu şahsın seçim malzemesi seviyesine indiremeyeceği kadar yüce ve yüksek olduğu gibi, Türk futbol ailesinin büyük çoğunluğunun artık yaka silktiği ve her ağzını açtığında hedef gözetmeksizin kin nefret ve düşmanlık saçan bu şahsiyetin diline yakışmayacak kadar da değerlidir. 

Türk futbol kamoyunun iki şampiyon camiasını birbirine düşürmekten başka hiç bir gayesi olmayan bu akıl dışı ithamlara zerre kadar itibar göstermediğimizin bilinmesini istiyor, bununla birlikte hamurunda sadece hak, hukuk, alın teri ve emek olan o tarihi başarımıza uzanan zehirli dile TFF ve hukuk çerçevesinde hak ettiği cevabın verilmesi hususunda gerekli girişimleri başlatmış bulunuyoruz.

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.