comScore
bilyoner

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberleri - Şekip Mosturoğlu'ndan dikkat çeken açıklama! (6 Nisan 2018 Cuma)

06 Nisan 2018, Cuma 18:35
FB Haberleri - Şekip Mosturoğlu'ndan dikkat çeken açıklama! (6 Nisan 2018 Cuma)

Fenerbahçe Tarihi kitabının basın lansmanı yapıldı. Bu lansmanda Şekip Mosturoğlu kitap ve birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Fenerbahçe Tarihi kitabının basın lansmanı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapıldı. Basın lansmanına Başkan Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri, eski futbolcular ve şube kaptanları katıldı. Öte yandan Şekip Mosturoğlu ise basın lansmanında önemli açıklamalar yaptı. 

"BENTA ŞEN VE SEVDA AYDAN'A ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM"
Öncelikle dün toprağa verdiğimiz eski başkanlarımızdan Ali Şen'in eşi Benta Şen'e Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün de eski basketbolcularımızdan Efe Aydan'ın annesi Sevda Aydan'ı kaybettiğimiz üzüntüyle öğrendik. Sizler onu Bizimkiler dizisine “Tijen” karakteriyle tanıyordunuz. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. 


Fenerbahçe Tarihi kitabında neler var?


111 yıllık tarihimizi bilinmeyen yönleriyle ele alan, bugüne kadar bazıları hiç yayımlanmamış fotoğraf içeren bir eserdir. 2,5 yıllık bir çalışmanın ürünüydü ve kulübümüzde 6 aydır iletişim departmanımız, Müze Tarih ve Arşiv departmanımız, Hukuk servisimiz bu eserin nihai halini alması için uğraşıverdik. Tam 640 sayfa, içinde 1500 ila 2000 tane fotoğraf var. Bu fotoğrafların bazıları özel koleksiyonlardan alındı ve telif ödendi. 30 değerli yazarın da katkısı oldu. 111 efsane futbolcumuz burada ele alınıyor. 111 ünlü Fenerbahçeli yine kitapta yer alıyor. 50 efsane maç, 40 Fenerbahçe tarihine damga vurmuş gol… Yine 3 Temmuz 2011, 1958 senesi öncesi şampiyonluklarımız ve en önemlisi Atatürk ve Fenerbahçe; tarihimize bu kitapla altın harflerle kazınıyor. Kitapta; 3 Temmuz 2011'in yer almasının sembolik bir önemi de var. Bu kitap, Fenerbahçe tarihini yansıtan bir kitap ve 3 Temmuz 2011 hadisesi bizim tarihimizde unutulmaması gereken ve okundukça hatırlanması gereken, üzerinde çalışılması lazım gelen bir hadisedir. O nedenle bu kitapta yer almasını özellikle istedik. Yine 28 şampiyonluk ve bu şampiyonlukların tarihsel bilgiler bu kitapta yer alıyor.  

"1959'DAN ÖNCE KAZANILAN ŞAMPİYONLUKLARIN GERİ ALINMASI..."

Kendi tarihini bilmeyenlerin de bu kitaptan okuyarak 28 şampiyonluk iddiamıza destek vereceklerini düşünüyorum. Boş bir tartışma değil, 1959 yılından önce elde edilmiş şampiyonlukların Türkiye Şampiyonluğu olarak taçlanmasına yönelik bir çalışmadır ve bu çalışmayı sonuna kadar, başarıya ulaşana dek sürdüreceğiz. Yine Atatürk ve Fenerbahçe, yolumuz belli; Atatürk'ün yolu, Atatürk'ün işaret ettiği yol. Onun gösterdiği hedeflere hızla ulaşmak, bu hedeflerle birlikte Fenerbahçe'yi çağdaş, modern ve lider bir kulüp olarak dünyada layık olduğu yerde tutmak hedefimiz. Atatürk ilkeleriyle yaşıyoruz. Bu da, bu kitapta işleniyor. Emeği geçen tüm Fenerbahçe Spor Kulübü çalışanlarına, Altan Bey'e, yazarak katkıda bulunan değerli yazarlarımıza, koleksiyonlarını bizimle paylaşan değerli Fenerbahçelilere, yine telif hakkı almadan telifli fotoğraflarını bizimle paylaşan sanatçılara çok teşekkür ederim.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!