comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberleri - Kezman'ın Fenerbahçe'ye transferinde yıllar sonra ortaya çıkan Alex detayı (16 Nisan 2018 FB Transfer)

16 Nisan 2018, Pazartesi 20:26

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Mateje Kezman yıllar sonra sarı lacivertli takıma transfer süreci hakkında önemli açıklamalarda. Eski futbolcunun verdiği röportajda ise dikkat çeken bir detay vardı. 

FutbolArena Detay - 2006 yılında Fenerbahçe'ye transfer olan Mateja Kezman, ülke basınına verdiği röportajda sarı lacivertli takıma transfer olduğu sürece dair önemli açıklamalarda bulundu. Atletico Madrid'den ayrılmak istemediği için Fenerbahçeli yöneticilerle bir araya geldiği akşam yemeğinde, "Madrid'den ancak para için ayrılırım. Bu yüzden de uçuk bir para istedim." diye konuştu. 

ALEX DE SOUZA'DAN FAZLA KAZANIYORDU
Fenerbahçe'nin 2006 yılında kadrosuna kattığı Kezman'ın transferinin perde arkasında ise o yıllara dair farklı gelişmeler yaşandı. Sarı Lacivertli yönetim daha öncescinde Real Betis'te oynayan Ricardo Oliviera ile anlaşmıştı. Ancak Milan'ın devreye girmesiyle yıldız futbolcu kararını İtalya'dan yana kullandı. Transferin bitmesine az bir süre kala iyi bir forvet almak isteyen sarı lacivertliler, bu sebeple Kezman'ın kendilerinden istediği yıllık 4 milyon euro'yu kabul etti.

Özellikle Alex de Souza'nın yıllık 2 milyon euro aldığı zamanda Kezman'a ödenen 4 milyon euro'luk ücret Fenerbahçe'de o dönemde maaş skalasını oldukça yükseltmişti. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

KEZMAN'IN FENERBAHÇE SÖZLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena haber turu (20 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.