comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberleri - Kezman Fenerbahçe'den aldığı maaşı açıkladı (16 Nisan 2018 Pazartesi)

16 Nisan 2018, Pazartesi 19:41

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Mateja Kezman, sarı lacivertli takıma transfer olduğu döneme dair birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Mateja Kezman futbolu bıraktıktan sonra kariyeriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kezman Fenerbahçe'ye geliş süreci hakkında da konuşurken, Türkiye'ye ilk başlarda gitmek istemediğini, ön yargısının olduğunu ve Atletico Madrid'de mutlu olduğunu söyledi. Ancak Atletico Madrid'in o dönemde paraya ihtiyacı olduğunu söyleyen eski Sırp futbolcu, Fenerbahçe ile görüşmesi için kendisine adeta yalvardıklarını söyledi. 

"FENERBAHÇE İLE GÖRÜŞMEM İÇİN BANA YALVARDILAR"
"Atletico Madrid'de oynarken Fenerbahçe'nin benimle görüşmek istediğini söylemişlerdi. Ben ise Türkiye'ye gitmek istemiyordum. Telefonuma baktığımda 300 cevapsız çağrı vardı. Fenerbahçe'ye gitmem için yalvardılar adeta. O dönemde Atletico Madrid'in paraya ihtiyacı vardı. Bu yüzden Fenerbahçe ile görüşmem için bana baskı yaptılar. Benim de Türkiye'ye karşı ön yargılarım vardı. Ayrıca Atletico Madrid'de iyi oynuyor ve mutluydum. Hayatımı kurmuştum."

"FENERBAHÇE'DEN ÇOK UÇUK PARA İSTEDİM"

İspanya'dan ayrılmak istemediğim için Fenerbahçe yöneticileriyle görüştüğüm zaman onlardan uçuk bir para istedim. Çünkü Madrid'den ayrılmayı hiç istemiyordum ve bunu ancak para için yapabileceğimi söyledim. Bu sebeple abartılı bir maaş istedim. Tabi ilk görüşmede masadan kalktılar. Bir sonraki gün tekrar benimle görüştüler ve kararlarını değiştirdiklerini söylediler. İstediğim maaşa yakın bir teklif sundular bana. Sonrasında anlaştık. Özel bir jet beni almaya gelmişti. 

"TÜRKİYE'YE KARŞI ÖN YARGIM VARDI"

Açıkçası Türkiye'ye karşı büyük bir ön yargım vardı. Dini sebeplerden dolayıydı. Ayrıca İspanya ile Türkiye'yi kıyasladığımda Türkiye'deki futbolun daha geride olduğunu düşünüyordum ama sonrasında taraftarların tutkusunu görünce bu fikrim değişti. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz

FutbolArena haber turu (20 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.