comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberleri: Fenerbahçe'nin teknik direktörü Phillip Cocu

22 Haziran 2018, Cuma 12:40
FB Haberleri: Fenerbahçe'nin teknik direktörü Phillip Cocu

Fenerbahçe, teknik direktör Phillip Cocu ile anlaştığını açıkladı.

FutbolArena - Fenerbahçe Transfer Haberleri arasında günün en önemli gelişmesi teknik direktörlük konusunda yaşandı. PSV Eindhoven, teknik direktörleri Phillip Cocu'nun Fenerbahçe ile anlaştığını resmen açıkladı. Ardından sarı lacivertli kulüpten de resmi açıklama yapıldı. 
 

Fenerbahçe Transfer: Fenerbahçe, Cocu ile anlaştı


PSV'den yapılan açıklamada, Phillip Cocu'ya yaşattığı başarılar için teşekkür edildi. Türkçe olarak paylaşılan mesajda, "Beş sezon ve altı kupa. Phillip; öncelikle bize yaşattığın başarılarla dolu yıllar için sana teşekkür eder, Fenerbahçe'de başarılar dileriz" denildi.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA GELDİ
Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Kulübümüz, geçtiğimiz yıllarda Hollanda'nın köklü ekiplerinden PSV Eindhoven'ın teknik direktörlük görevini yürüten Hollandalı teknik adam Phillip Cocu ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.
 
Hollandalı teknik direktör Phillip Cocu, 2018-19 futbol sezonundan itibaren 3 yıl boyunca takımımızın teknik direktörlük görevini yürütecektir."
 

Phillip Cocu kimdir?


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir. 2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)