comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberleri: Aziz Yıldırım: '20 yılda Fenerbahçe'ye 150 milyon dolardan fazla para verdim'

24 Mayıs 2018, Perşembe 18:24
FB Haberleri: Aziz Yıldırım: '20 yılda Fenerbahçe'ye 150 milyon dolardan fazla para verdim'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Serdar Ali Çelikler'in Habertürk gazetesindeki kulübün satılacağına dair köşe yazısına cevap verdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Serdar Ali Çelikler'in Habertürk gazetesindeki köşe yazısına yanıt verdi. 


"AKIL VE İZAH'TAN YOKSUN TESPİTLER"
Bugün tarihli Habertürk Gazetesi'nde yer alan Serdar Ali Çelikler'in ”Ya Fenerbahçelinin kalır ya Malezyalılara satılır'' başlıklı köşe yazısındaki Kulübümüzle ilgili değerlendirmeleri son derece mantıksız, akıl ve izandan yoksun tespitler içermektedir.

"OKUYUCULARI YANLIŞ YÖNLENDİRMEKTEDİR"

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurulu öncesinde, kulüp üyelerimizin aklıyla alay eden söz konusu manipülatif yazı, son derece çirkin ve okuyucuları yanlış yönlendirmektedir.

"ZİHİNLERİ KİRLETMEYE YÖNELİK"

Serdar Ali Çelikler'in bu yazısından Fenerbahçe Spor Kulübü'nün gücünü, etki kapasitesini anlamadığı çok net bir şekilde gözükmektedir. Böyle bir yazıyı kaleme alabilmek için, Fenerbahçe'nin büyüklüğünün farkındalığından yoksun olmak, küstah bir zihin sahibi olmak veya yalan beyanlarla kamuoyunu yönlendirme gibi bir hedefe sahip olmak gerekmektedir. Bilinmelidir ki, Fenerbahçe Spor Kulübü'nü satın almaya, hiç kimsenin gücü yetmez. Fenerbahçe geleneklerinden bihaber şahısların da bu iddiaları, zihinleri kirletmeye yönelik çirkin bir plandan daha fazlası değildir.

"FENERBAHÇE HİÇBİR SİYASİ OLUŞUMUN, SOSYAL VE DİNİ YAPININ SAHİPLİ ALTINDA OLMAYACAKTIR"

Bir kere daha ifade etmek isteriz ki; Fenerbahçe Spor Kulübü hiçbir siyasi oluşumun, sosyal ve dini yapının, zümrenin sahipliğinde olmadığı gibi hiçbir sermaye grubunun da sahipliği altında olmayacaktır.

Sayın Çelikler'in köşesinde bahsettiği ve kendince değerlendirdiği bu iddiaları önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Seçimli Olağan Genel Kurulumuzu aklı sıra etkilemeye yönelik, manipülatif hamlelerden ibarettir. Sayın Çelikler, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün satılacağı iddiasını neden özellikle Malezya üzerinden yapmaktadır? Kendi görev yaptığı gazetenin Malezyalılarla bir ilişkisi mi vardır ya da kendi faaliyet gösterdiği yayın grubu Malezyalılara mı satılacaktır?

"20 YILDA 150 MİLYON DOLARDAN FAZLA PARA VERDİM"

Söz konusu yazıda, bahse konu yazar Fenerbahçe Genel Kurul üyelerine umutsuzluk pompalayarak, Sayın Ali Koç'un 150 milyon dolar ortaya koyacağını iddia etmektedir. Sayın Ali Koç, her konuşmasında “Bizzat ağzımdan çıkmayan sözlere itibar etmeyiniz” derken, Serdar Ali Çelikler'in, Sayın Ali Koç'un sözcülüğüne soyunarak, onun adına vaatler vermesi tarafımdan anlaşılamamaktadır. Ayrıca, 20 yıl boyunca Aziz Yıldırım, bahsedilen bu meblağlardan daha fazlasını kulüp için harcamıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu, Fenerbahçe kulüp üyelerinin iradesinin sahne aldığı son derece kutsal bir platformdur. Bu platformun iradesine herkes saygı duymalı, kendince basit, akıl ve mantıktan yoksun yönlendirmeler yapmamalıdır. Bu vesileyle, bu tür maksatlı, haddini aşan haberlere ve habercilere itibar edilmemesini tüm kamuoyundan rica ederim.

SERDAR ALİ ÇELİKLER'İN AZİZ YILDIRIM KÖŞE YAZISI

Aslen Türk futbolunun sorunu ya da tartışma konusu olan şey şu soruda gizli: Kulüplerimiz satılır mı? Bir gün yabancı sahipleri olur mu?

Bu soruya yabancı sahibi olan takımlara bakıp “olsun işte ne güzel” diyen taraftarlar, sadece Chelsea-City-PSG gibi az sayıdaki örnekleri gösterip seviniyorlar. Oysa Parma başta olmak üzere bir sürü İtalyan takımı, günümüzdeki Milan, Malaga, Portsmouth, Leeds United gibi çok daha fazla başarısız ve hüsranla biten örnekler var. Ayıca “Bir gün Abramoviç giderse; Şeyh Khalifa sıkılırsa...” sorusunu da hep sormak lazım.Yeryüzündeki her yapı, her kişi hatta her canlı, ekonomik bağımsızlığını yitirdiğinde asli bağımsızlığını da yitirir. Ülkemizdeki genel ekonomik durum malum, dolar 5 liraya koşarken, FFP kılıcı kulüplerin üzerinde sallanırken kulüplerimizin düşünmesi gereken birincil konu ekonomik; dolayısıyla asli bağımsızlık konusudur.

Fenerbahçe 10 gün sonra tarihi bir seçime gidiyor. Her şeyden ama herşeyden bağımsız olarak Fenerbahçeliler'in düşünmesi gereken çok önemli bir konu var. Bu kulüp ya kendi kaynakları ile ve Ali Koç'un kulübe aktaracağı 150 milyon dolar ile kendine gelir; ya da Aziz Yıldırım bu kulübün son başkanı olur. Fenerbahçe ya Fenerbahçeliler'in kalacaktır ya da Malezyalılar'a satılacaktır. Neden Rus-Katar-Kazak sermayesi değil de Malezyalılar dediğim ise günü gelince ortaya çıkar. Yoksa siz hala futbolu sadece futbol mu sanıyorsunuz?

KOÇ'A KUMPAS KURAN FETÖ'DEN BETERDİR

Geçtiğimiz haftalarda yazmıştım; Ali Koç'u 3 Temmuz'un bir ayağı gibi gösterip hakkında soruşturma açılmasını isteyen 101 dilekçe savcılığa verildi ama neyse ki Türkiye'nin onurlu ve akıllı savcılarından biri olan beyefendi, bunun bir seçim manipülasyonu olduğunu anlayıp işlem yapmadı. Aziz Yıldırım da aynı gün “O dilekçeleri veren 101 kişi kimse açıklasın Ali Bey, biz de takipçi olalım” dedi. Ali Koç dün de Antalya'da “Bana kumpas kuruluyor” demiş. Aynı mesele mi, başka bir kumpas durumu mu var, bilemiyorum. Bildiğim şu; bu kumpası kuranlar, kurmayı aklına getirenler, uygulamaya koyanlar kimse F.Bahçe'ye FETÖ'den bile daha beter zarar verecek olanlardır. FETÖ denen oluşum; 3 Temmuz'da Fenerbahçe'ye zarar verdi; ekonomik olarak geriletti belki ama camiayı kenetledi; bilinç artırdı; F.Bahçeli'yi 2 kez su verilmiş çelik gibi sağlamlaştırdı. Aziz Bey'i ve F.Bahçeli'yi karşısına alan bu örgütlenme açısından sonun başlangıcı 3 Temmuz oldu...

Şimdi Koç'a kumpas kuranlar ise 20 milyon insanın ümidini, inancını, ülkeye olan güvenine kastediyor. Eğer Ali Koç'a seçime girmemesi için kumpas kurulacaksa bilsinler ki 20 milyon insanın sadece F.Bahçe'ye değil; ülkeye de güveni sıfırlanır. Dolayısıyla bu mesele F.Bahçe meselesi değil; 24 Haziran seçimi sath-ı mahaline girmiş Türkiye'miz adına da çok önemli bir devlet meselesidir. Suikast girişimi yapılan takımın F.Bahçe olması tesadüf değildir. F.Bahçe bu ülkenin; hele hele FETÖ ile mücadelenin en önemli unsurlarından biriyken, bu camianın adil ve huzurlu bir seçim yapması 20 milyon insanın ülkeye duyduğu güven açısından da hayati önemdedir.

ÖZKÖK'E 2A'YI GARANTİLEYİN

Aziz Bey yeniden seçilirse sorun yok da Ali Bey'e de sesleniyorum: Eğer seçilirseniz “Aziz Yıldırım'ın kankisi!” Ertuğrul Özkök'e uçaktaki 2A koltuğunu garanti edin. Hatta tüzüğe yazdırın; “Kim başkan olursa olsun uçaktaki 2A koltuğu Ertuğrul Özkök'ündür” diye. Yapın ki o da rahatlasın siz de...

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"