comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberleri: Aykut Kocaman'dan Fatih Terim'e flaş gönderme!

09 Mayıs 2018, Çarşamba 18:55
FB Haberleri: Aykut Kocaman'dan Fatih Terim'e flaş gönderme!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Akhisarspor ile oynanacak kupa finali öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Akhisarspor ile oynayacakları maç öncescinde basın toplantısı düzenledi. Aykut Kocaman'ın özellikle fikstür planlamasında Fatih Terim'e yönelik yaptığı gönderme dikkat çekti. 


Aykut Kocaman'ın basın toplantısı (Fenerbahçe - Akhisar kupa finali)


"OSMANLISPOR MAÇINDAN SONRAKİ SÜREÇ..."

Duran toplarla ilgili veriler bizim açımızdan olumlu görünüyorsa, tersi de olabilir. Aslında Fenerbahçe'yi bu seneyi tarif ederken bir tarafı da burası olacak. Bizim adımıza facia diyebileceğimiz maçların başındaydı Akhisar'daki müsabaka. O maç ve Osmanlıspor maçından sonraki süreç, esas itibariyle bugünkü takımın oluştuğu dönemi yansıtıyor. Dağınık hali ortadan kaldırdık, derli toplu ve oyunda istediklerini alan bir takım haline gelişimizin bir dönüm noktasıydı. 
"BAZI TEKNİK DİREKTÖRLER 2-3 GÜNÜN HESABINI YAPARKEN..."

İkinci Akhisarspor maçı olaylı Beşiktaş maçının sonrasına denk gelmişti. Zihinsel ve kadro olarak değişiklikler yapmak zorunda olduğum bir maçtı. Bazı teknik direktörler 2-3 günün hesabını yaparken, o gün de bizim fikstürümüz sıkışıktı. Ben o zaman konuşurken, niye konuşuyor bu böyle diye konuşulan günlerdi." 

"KADRO KAFAMDA ŞEKİLLENMEDİ"

Genel olarak maç akşamı kadro %95 civarında şekillenmiş oluyor. Ancak şu anda kadro kafamda şekillenmedi. Biraz daha bu akşam Akhisar'ı seyredeceğiz. Kendi son oyunumuzu seyredeceğiz. Hem oyunun gidişatı, hem de enerjiyle ilgili ne yapabiliriz, ona bakacağız.  

"BEŞİKTAŞ'LA OYNADIĞIMIZ 2-2 BİTEN KUPA MAÇI..."

2-2 biten kupa maçı Beşiktaş ve bizim açımızdan zihinsel dağınıklık yarattı. Aynı zamanda fiziksel olarak da dağınıklık yarattı. İçerde oynadığımız Akhisar maçı 2. sırada olmamızın ana nedenlerinden biri. O maçta da, yediğimiz ilk gol rakiple temas etmeden ilk golü yiyoruz. Sonra ciddi bir baskı, gelen ikinci top da kaleye gol oluyor. 2-0'dan sonra maçı çevirmek de kolay olmuyor. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"