comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberleri: Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a tarihi çağrı: 'Kim ne vermiş, bakalım!'

11 Mayıs 2018, Cuma 22:31
FB Haberleri: Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a tarihi çağrı: 'Kim ne vermiş, bakalım!'

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç seçim öncesinde kongre üyeleriyle bir araya gelerek Aziz Yıldırım ve bazı yöneticilerin kendisi hakkında söylediklerine son derece çarpıcı cevaplar verdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, Bostancı Gösteri Merkezi'nde kongre üyeleriyle birlikte geldi ve seçim öncesinde birbirindne önemli açıklamalar yaptı. Ali Koç, Aziz Yıldırım ve bazı yöneticilere de oldukça çarpıcı göndermelerde bulundu. 

"MAĞLUBİYETTEN DOLAYI TADIMIZ KAÇTI"
"Dünkü mağlubiyetten dolayı ağzımızın tadı kaçtı. Hatta bu geceki eğlenceyi iptal etmeyi düşündük. Ancak daha önceden belirlediğimiz programa devam etme kararı aldık. Hayat devam ediyor, ne yazık ki..."

"HALKIN TAKIMI FENERBAHÇE'Yİ ÖZLEDİK"

Mali yapısı kuvvetli, sportif başarısı sürdürülebilir, skordan bağımsız stadı olan, dostu düşmanından daha fazla, çocukların yüzünde mutluluk olan halkın takımı Fenerbahçemizi çok özledik. " 

"ÖZLEDİĞİM FENERBAHÇE..."

Gördük ki, sizlerle sandığımızdan daha fazla paralel konuşuyoruz. Sayenizde özlediğimiz Fenerbahçe bir seçim sloganından daha öte, ortak hasretlerimizin adı oldu. Özlediğim Fenerbahçe, sizler tarafından da çok özlendi ve bunu tespit ettik. 

"BİZİM PROJELERİMİZİ KÜÇÜMSEYENLER, BİREBİR AYNI PROJELERİ KONUŞMAYA BAŞLADI"

Bu kutsal göreve talip olduğumuz günden beri son 6 ayda yoğun bir çalışma temposunda plan ve projelerimizi gerçekleştirdik. 4 Haziran'dan sonra yol haritamızı belirledik. Bazı kesimler bu projelerimizi küçümsemye çalışsa, küçümsedikleri projeleri birebir aynısını yaptıklarını, sahiplendik şahit olduk. 

"ALT YAPIYI DİLLERİNDEN DÜŞÜRMÜYORLAR"

Sanki ilk defa göreve talip oluyorlarmış gibi, 20 yılda ortadaki sonuç belli. Alt yapıdan A takıma katılan oyuncu sayısı belli. Sanki göreve ilk defa talip oluyormuş gibi alt yapı sözünü dillerinden düşürmüyorlar. Nasıl mutlu oluyorum anlatamam. Birilerinin bunu Fenerbahçe'de yapması lazım. 

"BİZİM TEK PROJEMİZ VAR"

Projelerimizi küçümsemeyi bırakın, projesi yok dediler. Bizim tek projemiz var. Fenerbahçe'nin muhteşem potansiyelini harekete geçirip, camiamızı zirveye getirmek. Kalıcı bir şekilde. Bizim yapacaklarımız çok basit. Mali konular, futboldaki sorunlar ve camiayı tekrar omuz omuza kenetlemektir. 

"BANA CİMRİ DİYENLERE ÇAĞRIM: GELİN TÜM RESMİ DEFTERLERİ AÇIP BAKALIM"

Adaylık açıklamasına kadar bir sürü yakıştırmalar oldu. Parasal konularda başkanımız ve bazı yöneticilerimiz, "Cimridir, para vermez. Sponsor olmuyor." iftiralarına değinme ihtiyacı duyuyorum. Fenerbahçeli yönetici yaptığı maddi katkıyı konuşmaz, geri de istemez. Ben de bu şekilde bugüne kadar hep böyle davrandım. Bu konulara girmek de beni üzüyor. Girmeyince de, mütevazi ve saygımızı sanki biraz yanlış algılıyorlar. Bu söylemlerinizi devam ettireceksiniz size çok açık bir çağrım var. Gelin 3 Temmuz'dan bu yana veya sizin belirleyeceğiniz tarihten bu yana kulübümüze kim ne vermiş resmi bakalım. 

"CİDDİ BİR MADDİ KATKI YAPACAĞIZ"

Gelirimizin, giderimizden daha fazla olması lazım. Biz hem gelir tarafına, hem de gider tarafına odaklanıyoruz. 4 Haziran itibariyle kulübümüzün kasasına karşılıksız olarak ciddi bir maddi katkı yapıyor olacağız. 

"BEYAZ ATLI PRENS DEMİŞ BANA..."

Bunu da küçümsemeye başladılar. 'Beyaz atlı prens' demiş bana. Bu lakabı 'FETÖ'cü, terör örgütü' yerine yeğlerim! Sizin finans ve rakamla nosyonunuz yok. Ben mali durumun bu hale geldiğini anlıyorum. Sponsorluk anlaşmalarımız var. Futbol ve diğer branşlarda kulübümüze kazandıracağız. Birçoğu da hazır. Bana söz verin ki kombineler çıktığı ilk haftada dünyaya göstereceğiz hepsini tüketebileceğimizi... Sizden söz istiyorum. Her sene kulübümüze 10 bin üye kazandıracağız.

"FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BAŞKANINI, FENERBAHÇELİLER SEÇMELİDİR"

Ben her zaman her yerde diyorum. Fenerbahçe Başkanını, Fenerbahçeliler seçmelidir. Tabi işin gelir tarafı, bize düşenler var, size düşenler var. Siz bizim niyetimizden, samimiyetimizden ve Fenerbahçe aşkımızdan hiçbir zaman şüphe duymayacaksınız. Belki hatalar yapacağız ama hata yapmadan tecrübe kazanılmıyor. 

"ARAZİLERİMİZİ NEDEN SATMIYORUZ?"

Giderlerimizi indirmeliyiz. Açıklarımızı şu anda borçla kapatıyoruz. Borçlarımızı da yeniden yapılandırmalıyız. Arazilerimiz eğer borçları karşılıyorsa satmalıyız. Neden satmıyoruz?

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"