comScore
bilyoner

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberleri - 3 Temmuz Futbol Akademisi kurulacak

07 Mayıs 2018, Pazartesi 18:04
FB Haberleri - 3 Temmuz Futbol Akademisi kurulacak

Fenerbahçe kulübü Siyah Çoraplılar Futbol Akademisi projesiyle alt yapıya büyük bir yatırım yapacak. 

FutbolArena - Fenerbahçe Kulübü, "Siyah Çoraplılar Futbol Akademisi" projesiyle futbol altyapısına büyük bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Asbaşkan Şekip Mosturoğlu'ndan önemli açıklamalar geldi. 

"ASIL BEKLENTİMİZ..."
"Bizim kendisinden beklentimiz Türkiye'nin ve Fenerbahçe'nin ihtiyaçlarını karşılaması. Onun fikri, 81 milyonluk ülkeden milyonlarca yeteneğin çıkacağı yönünde. Müjdat hoca ve ekibiyle bir program çıkaracaklar. Proje liderinin yetiştirdiği 3 jenerasyon var. Neredeyse hepsi Avrupa'nın en iyi liglerinde oynuyor. Kendisiyle 2 yıldır irtibat halindeyiz. Öncelikli tercihimiz kendi insan kaynağımız ama gerekli görülürse hoca takviyesi de yapılacaktır. Şunu özellikle vurgulamak isterim ki bu, kulübün projesidir, seçim projesi değil. Kulüp projesi olduğu için de geçmişi olan bir proje. Bence seçimden sonra kim başkan olursa olsun bu projeyi yürütür."

"PROJENİN ÖNEMLİ TARAFLARI..."

A takımda görev yapacak teknik direktörleri bu ekole uygun olacak. Takım ve transfer planlamasını hep birlikte yapacaklar. Projenin önemli parçalarından biri kişisel eğitim. Jenerasyona uygun öncelikler ve bunları karşılamak söz konusu, lider bunu önemsiyor. Fenerbahçe Evleri de bu projeyle ilgili. Bir diğer önemli husus da futsal takımının kurulması. Proje liderimiz ona yatırım yapılmasını istiyor. Ayrıca sisteme dahil olmak isteyen okullarla iş birliği yapılacak. Milli Eğitim ile görüştük. Önümüzdeki sene başlayacağız. Gerek A takıma yükselecek gerekse Fenerbahçe'ye para kazandıran çocukların seçicileri ve okulları gelirden pay alacak.

Proje için Avrupa'nın önemli kulüplerine giderek gözlem yaptıklarını aktaran Yetkiner, şöyle konuştu:

"Bunu ancak Aziz Yıldırım gibi bir reis yapar. Bu deli bir proje. Bitmesi ancak 3-4 sene alır. Biz Fenerbahçe'yiz, bu tesisi yapmamız lazım. Bunu yaptığımız zaman bütün sorunları halledeceğimize inanıyoruz. Pilot takım uygulamasını yapmamız gerekiyor. Biz bunu hem Fatih Terim hem de Tolunay Kafkas ile tartıştık. Biz 19 ve 21 yaş liglerini oynamak istemiyoruz. 9-10 sene yatırım yaptığımız futbolcuyu kaybetmek istemiyoruz, o pilot takımda oynatmak istiyoruz. Hem dünyada hem de Avrupa'da A takımda oynama yaşı 17. O sebeple pilot takıma ihtiyacımız var." (AA)

"3 TEMMUZ FUTBOL AKADEMİSİ OLACAK"

Scouting çalışmalarıyla ilgili Gebze'de tesis yapılacak. Tesisin adı "3 Temmuz Futbol Akademisi" olacak

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!