comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: PSV, Cocu'nun yerine Mark van Bommel'i düşünüyor

21 Haziran 2018, Perşembe 13:09
FB Haberi: PSV, Cocu'nun yerine Mark van Bommel'i düşünüyor

Fenerbahçe'nin teknik direktör arayışları devam ederken Philip Cocu'nun ismi yüksek sesle dillendirilmeye devam ederken PSV hoca alternatifini belirledi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken teknik direktör konusunda Philip Cocu ile ilgili iddialar devam ediyor. Fenerbahçe'nin başına geçmesi muhtemel 1 numaralı aday olan Philip Cocu, PSV'nin B planı yapmasına da neden oldu.
 

Fenerbahçe Transfer Haberleri: PSV, Cocu'nun yerine kimi getirecek? (21 Haziran Perşembe)


PSV, Phillip Cocu'dan boşalacak teknik adamlık koltuğuna şu anda Avustralya milli takımında kayınpederi Bert van Marwijk'in yardımcılığını yapan Mark van Bommel'i getirecek. 

Fenerbahçe'nin Phillip Cocu'yu takımın başına getirmek için istekli olduğu vurgulandı. PSV'nin de olası bir ayrılık için B planının hazır olduğu ve takımın başına Van Bommel'i getireceği belirtildi.
 

Phillip Cocu kimdir?


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir. 2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.