comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Philip Cocu, Hollanda'nın en iyi 2. hocası

22 Haziran 2018, Cuma 21:17
FB Haberi: Philip Cocu, Hollanda'nın en iyi 2. hocası

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Philip Cocu, Hollanda''da PSV Eindhoven ile önemli bir istatistiğin de sahibi olmuştu. Philip Cocu'nun PSV Eindhoven'daki başarıları haberimizde...

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Philip Cocu, PSV Eindhoven'daki önemli bir istatistiğiyle dikkat çekti. Fenerbahçe'nin yeni hocası Hollanda'nın en en iyi 2. hocası konumunda bulunuyor.
 

Fenerbahçe'nin hocası Philip Cocu'nun başarıları


Fenerbahçe'de hoca arayışları sonucunda PSV Eindhoven'in başarılı teknik direktörü Philip Cocu resmen açıklanırken Hollandalı teknik direktör Hollanda'da önemli bir başarıya imza attı.

PSV Eindhoven ile birçok başarı yakalayan genç teknik adam, Hollanda Eredivisie'de en az 100 maça çıkan teknik direktörler arasında en iyi galibiyet yüzdesine sahip 2. teknik direktör konumunda bulunuyor. Hollanda Eredivisie'de teknik direktör olarak 174 maça çıkan Philip Cocu, 126 galibiyet alarak önemli bir başarı yakaladı. Philip Cocu %72,6'lık bir galibiyet oranı yakalayarak bu alanda Hollanda Eredivisie tarihinin en iyi 2. hocası oldu.


Listenin ilk sırasında ise 250 maçta %72,8'lik galibiyet ortalaması yakalayan eski Fenerbahçe ve A Milli Takım hocası Guus Hiddink bulunuyor.

Galatasaray'ın eski çalıştırıcısı Eric Gerets ise listede %70,6 ile 4. sırada kendine yer buldu.
 

Cocu kimdir (Philipp Cocu hakkında bilgi)


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir. 2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 


Sarı lacivertlilerle ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"