comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Güvenç Kurtar: "Philip Cocu'nun işi çok zor"

19 Haziran 2018, Salı 12:12
FB Haberi: Güvenç Kurtar:

Fenerbahçe'de yeni hoca arayışları ve transfer çalışmaları devam ederken teknik direktör Güvenç Kurtar, FutbolArena'ya konuştu. Kurtar, Fenerbahçe'nin en güçlü hoca adayı Philip Cocu'nun işinin Türkiye'de zor olduğunu söyledi.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de yeni hoca arayışları devam ederken Türk futbolunun önemli hocalarından Güvenç Kurtar, Fenerbahçe'Nin gündemine ilişkin önemli noktalara değindi.

Güvenç Kurtar, Fenerbahçe'nin yeni hocası olması beklenen Philip Cocu ile ilgili önemli vurgular yaptı. Başarılı futbol adamı, Türkiye'de çok farklı bir futbol iklimi olduğunu belirterek Cocu'nun işinin zor olduğunu söyledi.
 

Güvenç Kurtar'ın Fenerbahçe ile ilgili yorumları


Güvenç Kurtar, Fenerbahçe'de zaman zaman eleştirlen Mehmet Topal - Josef de Souza ikilisine değinerek, "Mehmet Topal ile Souza oynamaz diyorlar. Ama baktığımız zaman ligde en fazla gol atan orta ikili Fenerbahçe'de. Mehmet Topal 22 tane gol attı, Josef de Souza 14 tane gol attı. Atiba'ya Tolgay'a Galatasaray'ın orta sahadaki isimlerine bakın. Nasıl eleştiriliyor aklım almıyor" dedi.
Teknik direktör Güvenç Kurtar, FutbolArena'ya yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe'nin teknik direktör arayışlarıyla ilgili konuştu. İşte o açıklamalar

"FUTBOL TAKIMI BİR ARABADIR"

"Futbol takımını bir arabaya benzetebiliriz. Senin araban iyiyse pistte götürürsün ama iyi şoför olman lazım. Araba kötüyse zaten şansın yok ama araba iyi şoför kötüyse, arabayı devirirsin. Fenerbahçe'nin arabası, PSV'nin arabasından pek iyi değil. "

"TEKNİK DİREKTÖR OYUNU GÖRECEK"

"Gelecek teknik direktörün elinde çok yetenekli futbolcular olmayabilir.. Eldeki kadroyla en iyi işi yapabilecek bir hoca gelmeli. Diğer türlü herkes hocalık yapar. Bazı antrenörler var, oyuna müdahaleleri, oyuncu değişiklikleri, serbest vuruş organizasyonlarını iyi yönetecek bir hoca lazım. Hoca bunları görecek ve müdahale edecek"

"TÜRKİYE'YE NE HOCALAR GELDİ..."

"Philip Cocu'nun PSV Eindhoven'da şampiyonlukları var. 47 yaşında. Türkiye'ye ne hocalar geldi başarısız oldu. Löw, Del Bosque, Aragones... birçok teknik adam Türkiye'de başarısız oldu. Burası bambaşka bir ülke. Cocu'nun işi çok zor. Allah kolaylık versin."

"ALİ KOÇ ELEŞTİRİLERİ KAALE ALMAZ"

"Herkes zannediyor ki, Ali Koç geldi; Neymar, Messi, Fenerbahçe'ye gelecek. Fenerbahçe'nin UEFA ile mali açıdan sıkıntıları var. İstediği futbolcuyu alamaz. Aziz Yıldırım, Anelka'yı getirdi, Carlos'u getirdi, gol kralları geldi, şampiyon hocalar geldi Şimdi diyecekler ki Ali Koç da getirsin.  Philip Cocu, PSV'nin hocası olmasa ben bile tanımayacağım. Çoğu taraftar da böyle diyecek. Koskova holdingin yöneticisi Ali Koç, bu tarz eleştirileri kaale almaz."

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)