comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Fenerbahçe'nin golcüleri son 5 sezonu geçemedi

27 Mayıs 2018, Pazar 15:42
FB Haberi: Fenerbahçe'nin golcüleri son 5 sezonu geçemedi

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'i 2. sırada bitirirken geride kalan sezonda golcülerinden altığı katkı önceki yılları arattı.Fenerbahçe'de Janssen, Soldado ve Fernandao kaç gol attı? Detaylar haberimizde.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'de 2. sırada bitirdiği sezonda golcü anlamında sıkıntı çekti. Takımın en golcüsü 14 gol atan Giuliano olurken Soldado, Janssen ve Fernandao'nun sezon içindeki inişli çıkışlı grafikleri rakamlara da yansıdı.
 

Fenerbahçe'de Janssen, Fernandao ve Soldado'nun attığı goller


Sarı-Lacivertli ekibin golcüleri bu sezon toplamda attığı gollerle geçmiş yılları solladı. Sezon başında Robin van Persie'nin sakatlığı ve çeşitl sebebplerle oynamaması sonrası sezona Soldado, Van Persie ve Fernandao ile başlayan Fenerbahçe, bu oyunculardan tam olarak bir randıman alamadı.

2013-2014'te 36 GOL
Soldado, Janssen ve Fernandao toplamda 22 kez fileleri havalandırırken bu alanda son 5 sezonun n kısır performansını sergiledi. Fenerbahçe'nin 2013-2014 yılından sonra santrforlardan en az katkı aldığı sezonu bu yıl oldu. Fenerbahçe 2013-2014 sezonunda toplamda 3 golcüsünden toplamda 36 gollük bir katkı alırken bu alanda son 5 senenin en iyisi oldu.

Fenerbahçe'nin geçen sezon golcülerinden aldığı katkı ise bu sezondan 3 fazlaydı. Geçen sezon Moussa Sow 12 gol atarken, Robin van Persie 9 ve Emenike de 4 gol atmış ve de toplamda bu sayı 25 olarak kayda geçmişti.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"