comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Fenerbahçeli yinetici İbrahim Kurban görevinden ayrıldı

05 Temmuz 2018, Perşembe 17:52
FB Haberi: Fenerbahçeli yinetici İbrahim Kurban görevinden ayrıldı

Fenerbahçe'de yeni yönetim kurulu Ali Koç başkanlığında 1. ayını doldururken İbrahim Kurban görevinden ayrıldı. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıkları devam ederken idari yönetimde önemli bir gelişme yaşandı. Fenerbahçe, bağımsız yönetim kurulu üyesi İbrahim Kurban'ın görevinden ayrıldığını açıkladı.

Fenerbahçe ayrılığı KAP'a bildirirken Kurban'ın kendi isteğiyle görevinden ayrıldığını bildirdi. KAP'a yapılan bildiride, "Bağımsız Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın İbrahim Kurban kendi isteği ile görevinden ayrılmıştır" ifadesi yer aldı.
 

Fenerbahçeli üye İbrahim Kurban kimdir?


959 yılında Denizli'de doğan İbrahim Kurban, 1982 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi, Siyaset ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1983 yılında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'nda  uzman yardımcısı olarak başladığı mesleki kariyerini 1995 yılına kadar uzman/baş uzman olarak sürdüren İbrahim Kurban, aynı kurumda  1995-1999 yılları arasında Denetleme Dairesi Başkanı ve  SPK İstanbul Temsilcisi olarak görev yaptı. 1999 yılında katıldığı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (IMKB)'nda, 2013 yılına kadar Teftiş ve Gözetim Kurulu Başkanlığı,  Başkan Yardımcılığı ve Birinci Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan  İbrahim Kurban, bu dönem içerisinde kurumunu temsilen  Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK), İzmir Vadeli İşlemler Borsası (VOBAŞ) ve TAKASBANK  Yönetim Kurullarında görev  almıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan İbrahim Kurban, Bahçeşehir Üniversitesi'nde part-time öğretim üyesidir.


Sarı lacivertli takımla ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"