comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Kongresi'nde başkanlık seçimi sona erdi

03 Haziran 2018, Pazar 13:46
Fenerbahçe Kongresi'nde başkanlık seçimi sona erdi

Fenerbahçe'de başkanlık seçiminde oy verme işlemi tamamlandı.  FutbolArena, Fenerbahçe'nin kongrelerini anbean canlı olarak aktardı. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de seçimli olağan genel kurul heyecanı devam ediyor. Mevcut başkan Aziz Yıldırım ile başkan adayı Ali Koç'un yarıştığı seçim öncesi oylar veriliyor. Fenerbahçe seçimli genel kurulla ilgili son gelişmeler haberimizde.

Fenerbahçe'de dün yapılan konuşmalarda 36 üye söz almıştı. Aziz Yıldırım ve Ali Koç'un yaklaşık birer saatlik konuşmasının ardından Divan Başkanı Vefa Küçük, kongredki ilk günü noktalamıştı. Ayrıca dün yapılan görüşmelerde Fenerbahçe yönetimi, mali ve idari yönden kongre üyeleri tarafından oy çokluğuyla ibra edildi.
 

FB Haber: Fenerbahçe Başkanı ne zaman belli olacak?


Kongrenin ilk gününde yönetim ve denetim kurulu raporları okundu. Ardından söz alan 36 konuşmacı kürsüye çıktı.
Başkan, yönetim kurulu ve diğer kurulların belli olacağı 3 Haziran Pazar günü ise üyeler oy kullanmaya başladı. Oy verme işlemi 10.00-17.00 saatlerinde, 38 sandıkta gerçekleştirilmiş olacak. Oy sayımı ise 17:00'da yapılacak ve tahminin 2,5 saat içinde yeni başkan belli olacak.FUTBOLARENA CANLI OLARAK AKTARIYOR

10:00
Kongreye gelen üyeler yavaş yavaş oy kullanmak üzere sandıklara doğru ilerledi.

10:05 Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, oy vermeye gelen üyelerle tek tek el sıkıştı. 

10.10: Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, oy vermek için sandıklara ilerleyen kongre üyelerini kapıda karşılıyor.

10.11: Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç saha zeminine inerek sandıklara doğru ilerliyor. Ali Koç'a büyük bir destek var

10.21: Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, oy verme alanında kongre üyelerini karşılayan Aziz Yıldırım ile soğuk bir tokalaşma gerçekleştirdi.

10.39: Fenerbahçe Seçimli Genel Kurulu'nda oy verme işlemi devam ediyor. Sandıkların olduğu bölümde çok büyük bir kalabalık var.

10.52: Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 36, Ali Koç da 21 numaralı sandıkta oy kullanacak.

10.59: Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Emre Belözoğlu da oy kullanmak için sandıklara doğru ilerliyor.

11.03: Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kongre üyelerini girişte karşılamaya devam ediyor.11.20: Ali Koç: "Dereyi görmeden paçaları sıvamıyoruz. Büyük bir destek var, teşekkür ediyorum. Taraftar bana inanıp güvendiği için sevgi gösteriyor. Bir hayal gerçekleşmek üzere. Aziz Yıldırım'a kızgın değilim; neden kızayım. O benim başkanım. Ben bu kulübün taraftarıyım. Taraftar olduğum için adayım."

11.27: Ülker Stadyumu'na doğru giden yolun üzerinde Fenerbahçeli taraftarlar üzerinde 'Taraftarın sesine kulak verin' yazan Ali Koç'un bir portresini üst geçide yerleştirdi.

11.51: Stat çevresinde kongre üyesi olmayan Fenerbahçeli taraftarlardan Ali Koç'a büyük bir destek söz konusu. 

11.57: Fenerbahçe taraftarından Aziz Yıldırım'a stat dışında protesto var.

12.00: Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç oyunu kullandı.

12.13: Fenerbahçe kongre üyeleri oy vermek için kuyrukta bekleyişlerini sürdürüyorlar.

12.43: Fenerbahçe Olağan Seçimli Kongre'de şu ana kadar 12050 üye oy kullandı.

13.01: Fenerbahçe'de gerçekleşen tarihi kongrede şu ana kadar 22 bin dolayında üye kongre kartını aldı. Oylama 17:00'a kadar devam edecek. 

13.09: Fenerbahçe'de engelli kongre üyeleri oy vermek için alana geldi. Saha içerisinde tansiyonu düşen ve rahatsızlananlara müdahale yapılıyor13.14: Minik taraftarın desteği Ali Koç'u mutlu etti. Ali Koç minik taraftarı kucağına alıp öptü.

13.25: Fenerbahçe'nin deneyimli kalecisi Volkan Demirel, oy vermek için stada geldi.

13.44: Ali Şen: "Fenerbahçe başkan seçiyor. Bu seçim için için iki aday her yere gitti. Sanırsınız ki ABD'ye başkan seçiyoruz. Teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyorlar. 20 bin civarında oy kullanılacağını düşünüyorum. Ben oyumu Ali Koç'a verdim"

14.04: Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç ve eşi, oy kullandı.14.10: Fenerbahçe kongresinde şu ana kadar kullanılan oy sayısı 17 bini geçti.

14.41: Fenerbahçe Seçimli Genel Kurulu'nda oy verme işlemi devam ediyor. Şu dakikalarda Aziz Yıldırım'ın etrafında yoğun bir kalabalık mevcut. Oylama 17.00'a kadar devam edecek.

14.53: Gazeteci Uğur Dündar önce oyunu kullandı. Ardından Aziz Yıldırım ile sohbet etti.

15.09: Mehmet Ali Aydınlar oy kullanmak için stada geldi. Tribünler "Mehmet Ali Aydınlar dışarı" diyerek tepki gösteriyor.

15.21: Fenerbahçe'de tribünler 'Topunuz gelin' diye tezahürat yapıyor. Dün Ali Koç, Aziz Yıldırım ve ekibine bu şekilde seslenmişti.

15.23: Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman oy kullanmak için stada geldi.15.42: Ali Koç oy kullanmaya gelmeyen üyelerin sms ve telefon aracılığıyla arandığını, üyelere başka türlü oy kullandıracaklarını Vefa Küçük'e iletti. Bir Üye: "Başkanım biraz evvel telefon açtılar yoldayken, geliyor musunuz diye sordular" derken Ali Koç: "Çünkü gelmeyecek üyelere başka türlü oy kullandırtacaklar" şeklinde konuştu.

16.05: Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticilerinden Sadettin Saran da oy kullanmak üzere Ülker Stadı'na giriş yaptı. Sadettin Saran: "Oyum Ali Koç'a" dedi.

16.16: Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım az sonra oyunu kullanacak. Oylamanın bitmesine 45 dakika kaldı. 

16.28: Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, üyelerle görüşmeler yapıyor.

16.31: Ali Koç'a oy veren bazı üyeler sandıkların başında ayrılmayıp nöbet tutuyor. Oy sayımına 45 dakika içinde geçilmesi bekleniyor.

16.33: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 16:45'te oyunu kullanması bekleniyor. Şu sıralarda Ali Koç oy kullanıyor!

16.40: Ali Koç "Kazanan Fenerbahçe olsun" dedi ve oyunu kullandı.

16.48: Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım şu an oyunu kullanıyor. Aziz Yıldırım eşi ve küçük kızıyla oyunu 36 nolu sandıkta kullandı.

16.55: Oy kullanan üye sayısı 20 bini geçti.

17:15: Fenerbahçe'de oy sayma işlemi sona erdi. Toplamda 21.350 oy kullanıldı. 

17:38: Vefa Küçük: "Birazdan oy sayımına geçeceğiz. 38 sandığın oy sonucu belli olduğu zaman biz hepsini toplayıp, bir kere de her iki başkan adayının ne kadar oy aldığını tespit edeceğiz."

17:44: Oy sayma işlemi başladı. 

18:57 Şu ana kadar elimize ulaşan 21 sandığın kesin sonuçları Ali Koç: 8.756 Aziz Yıldırım: 2.530
 

Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesinde kimler var?


Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesinde yer alacak isimler belli oldu. 

Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Mahmut Uslu, Ali Yıldırım, Önder Fırat, İlhan Ekşioğlu, Ebru Özdemir, Davut Dişli, Yahya Uğur, Fatih Öztürk, Mithat Yenigün, Nihat Özbağı, Ozan Balaban, Selim Kosif, Metin Doğan.
 

Ali Koç'un yönetim kurulu listesinde kimler var?


Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç'un listesinde yer alan isimler de belli oldu.

Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin,Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komşuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.