comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi - Fenerbahçe'de Ali Koç'un Aykut Kocaman kararı (8 Haziran Cuma)

08 Haziran 2018, Cuma 17:25
FB Haberi - Fenerbahçe'de Ali Koç'un Aykut Kocaman kararı (8 Haziran Cuma)

Fenerbahçe Haberleri okumak ve son dakika Fenerbahçe haberlerini takip etmek için haberimizi okuyabilirsiniz. Fenerbahçe puan durumu, maçları, fikstürü ve birçok bilgi FutbolArena'da.

Fenerbahçe Haberleri için en güncel ve doğru gelişmeleri FutbolArena'dan takip edebilirsiniz. Fenerbahçe puan durumu, Fenerbahçe maçları ve Fenerbahçe maçkolik ile ilgili bilgiler haberimizde yer alıyor. 
 

Fenerbahçe Haberleri (Fenerbahçe maçları, puan durumu 8 Haziran Cuma)


Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe, şampiyonluk ve lig ikinciliği için mücadelesini son maça kadar taşısa da ligi 2. sırada bitirdi.
 

Fenerbahçe Yerry Mina'yı mı transfer ediyor?


Fenerbahçe'de yeni Başkan Ali Koç ve sportif direktör Damien Comolli önderliğinde transfer çalışmaları devam ederken, Barca Centre'nin haberine göre Barcelona'da forma giyen 23 yaşındaki savunma oyuncusu Yerry Mina'nın sarı lacivertli takıma transfer olacağı iddia edildi. Söz konusu haberde Fenerbahçe'nin özellikle Dünya Kupası sonrasında temaslarını sıklaştıracağı öne sürüldü. 

Ali Koç ve Damien Comolli ile görüşme gerçekleştiren Aykut Kocaman bu görüşmede, Ali Koç'un istediği takdirde görevi bırakmayı kabul etti.

Buna karşın Ali Koç, Aykut Kocaman'ın bu talebini şimdilik talebi kabul etmedi ama değerlendirmeye aldı ve görüşmeler sürüyor.
Ali Koç'un listesinde çok sayıda teknik adam vardı ancak bunların büyük bölümü başka takımlarla anlaşma sağladılar. Bu nedenle Aykut Kocaman'ın "Ben istifaya hazırım" demesine rağmen, Başkan Ali Koç ve Damien Comolli'nin kendisine cevabı "Biz gerekli değerlendirmeyi yapacağız" şeklinde oldu. İkili teknik adam konusunda acele karar vermek istemiyor. 


Aykut Kocaman Fenerbahçe'de kalacak mı?


Yaşanan bu gelişmelerin ardından Aykut Kocaman öyle veya böyle gelecek sezonki teknik adam adaylarından biri olarak değerlendiriliyor. Bunun temel sebebi de düşünülen bir çok teknik adamın başka kulüplerle anlaşması...
 

Fenerbahçe Haberleri: Mahmut Uslu'dan Ali Koç açıklaması


Milliyet yazarı Ercan Güven'in köşesinden bir bölüm:

"Daha ben “nasılsınız” diye hal hatır sormadan, popüler sloganın güftesini patlattı hattın ucundan:
“Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon”!..
Kim mi?

Mahmut Uslu... “Eski” Fenerbahçe'nin iki numaralı adamı... Ali Koç'un selefi Aziz Yıldırım'ın yol arkadaşı ve eski yönetimin genel sekreteri.
Malum, genel kurulda yine yönetim listesinde vardı. Gerçi artık dinlenmek ve işleriyle ilgilenmek istiyordu ama kadroyu güçlendirmek için ikna edilmişti.
Nutkum tutuldu tabi...
Fakat zeki insandır Mahmut Uslu... Siz soruyu düşünürken o cevaplar. Muharrem İnce karşısındaki Nagehan Alçı gibi alfabeyi karıştırmama ramak kala açıklık getirdi:“Artık böyle... Yapacak bir şey yok. Önemli olan Fenerbahçe”.
Vay be!..

Mahmut Uslu, bu konuyu en kibar tarafından şöyle anlattı:

“On iki bin kişi ile bire bir konuşup, öpüşüp, koklaşıp, destek sözlerini aldıktan sonra böyle oluyorsa, yapacak bir şey yok”!
Demek son ana kadar Aziz Bey'i “kırmak istememiş” 7-8 bin kongre üyesi.
Ve gerçekten ayıp etmişler.

Keşke “hayır” diyebilselerdi... Rakibinin bile “efsane” madalyası taktığı Aziz Yıldırım'ı ters köşeye yatırmasalardı da seçim değil devir teslim olsaydı daha Cumartesi'den... Ali Koç'la birlikte çağdaşlık yoluna sapması beklenen Fenerbahçe makas değiştirirken geride çapak kalmasaydı.

Neyse ki, gidenler de Fenerbahçeli.
Sadece bana söylemiş olsa da Mahmut Uslu'nun “Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon” sloganı, son bir ay içinde yolda, ekranda duyduklarım arasında en anlamlısı, en önemlisi, en özverilisi.
Kurallar yıkılmak için koyulur derler ya, egolar da çiğnenmek için vardır."

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da


FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)