comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Fenerbahçe kongresinde oy kullanacaklar dikkat!

31 Mayıs 2018, Perşembe 17:28
FB Haberi: Fenerbahçe kongresinde oy kullanacaklar dikkat!

Fenerbahçe seçimlerinde yaşanacak tüm aşamaları sizler için bir araya getirdik. Kongre üyeleri salona nasıl girecek, ilk gün ve ikinci gün neler yaşanacak? Tüm ayrıntılar haberimizde.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de 2-3 Haziran tarihlerinde yapılacak seçimler öncesinde süreci sizler için derledik. Kongre üyelerinin hangi aşamalardan salona gireceği, giriş esnasında nelere dikkat edileceği, oylamanın nasıl yapılacağına dair detayları bir araya getirdik. İşte Fenerbahçe kongresinde yaşanacaklar.

3 KONTROL NOKTASI OLUŞTURULACAK
Kenan Evren Lisesi'nin önünde güvenlik oluşturulacak. Emniyet güçleri, kongre üyelerinin kimlik kontrollerini yapacak. Üyelerde kart, kulübün yolladığı mesaj veya kimlik kartı olması gerekecek. Bu kontrollerin ardından Kenan Evren Lisesi önündeki bariyerlerinden ilk kontrol noktasını geçmiş olacaklar. Ardından 2 kontrol noktasından daha geçilecek ve ardından stada alınacaklar. Kongre üyeleri yanlarında eşi veya çocuğuyla salona giremeyecek ve sadece üye kendisi girebilecek.

22 KONUŞMACI SÖZ ALACAK

Stada alınan üyeler Fenerium tribünü önündeki gneiş avluda bekleyebilecekler. Ardından tribüne girerek konuşmaları izleyebilecekler. Aziz Yıldırım ve Ali Koç cephesinden 10'ar konuşmacı söz alacak. Başkan adaylarıyla birlikte toplamda 22 kişi kürsüye çıkacak. 

2. GÜN NE OLACAK?

Fenerbahçe Kongresinde ilk günde yapılacak güvenlik kontrolleri ikinci günde de aynı şekilde uygulanacak. Stat zeminin yarısı özel kaplama ile kapatıldı. Hava muhalefeti nedeniyle sandıkların üzeri de kapalı olacak. Toplamda 38 sandıkta yaklaşık 25 bin kongre üyesi oy kullanacak. Her sandık için 3 kabin yer alacak. Oylama saat 17.00'de bitecek ancak 17.00 civarında oy kullanmak için sırada bekleyen üyelerin oy kullanması beklenecek. Fakat 17.00'den sonra kapılar kapatılacak ve dışarıdan girişler önlenecek. Tüm sandıklar oylama bittikten sonra Divan Başkanlığına gönderilecek ve aynı anda açılarak sayıma başlanacak. Oy kullanan kongre üyeleri isterlerse evlerine dönebilecek veya Migros tribününde gün boyu kalarak süreci takip edebilecek. 

STATTA HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR



Sarı lacivertlilerle ilgili son gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"