comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Comolli'nin ucuza alıp pahalıya sattığı yıldızlar! İnanılmaz rakamlar

08 Haziran 2018, Cuma 22:08
FB Haberi: Comolli'nin ucuza alıp pahalıya sattığı yıldızlar! İnanılmaz rakamlar

Fenerbahçe'nin sportif direktörlük görebine getirdiği Fransız futbol adamı Damien Comolli, transfer konusundan son derece etkili rakamlara ulaşmış vaziyette.İşte Comolli'nin ucuza alıp daha sonra pahalıya satılan futbolcular! 

FutbolArena Detay - Fenerbahçe, önceki gün Damien Comolli'yi Sportif Direktörlük görevine getirdiğini açıkladı. Fransız teknik adam kariyerinde birçok futbolcunun transferinde başrol oynarken ucuza alıp pahalıya sattığı birçok oyuncu bulunuyor.

Oyuncuları genç yaşta keşfeden ve cüzi miktarlara transfer edip son derece bol sıfırlı paralara satmayı başaran Comolli, birçok dünya yıldızının altına imza atmış vaziyette. 
 

Comolli'nin dünya futboluna kazandırdığı yıldızlar


Daha önce St. Etienne, Monaco , Arsenal, Tottenham, Liverpool gibi kulüplerde çeşitli kademelerde görev yapmış olan futbol adamının genç yaşta keşfedip yüksek paralara sattığı futbolcuları derledik. İşte Comolli'nin ucuza alıp daha sonra pahalıya satılan genç keşifleri
Fenerbahçe'nin de eski oyuncularından biri olan Nicolas Anelka, 1997 sezonunda PSG'de genç bir oyuncuyken 760 bin Euro karşılığında Arsenal'e transfer olmasını sağlayan kişi Comolli idi. Fransız çalıştırıcı 1999 yılında ise oyuncunun Real Madrid'e 35 milyon Euro karşılığında transfer olmasına vesile oldu. Arsenal'e 1996 yılında Patrick Vieira'yı getiren Comolli, oyuncunun sonrasında 20 milyon Euro'ya satılmasını sağladı.

UCUZA ALDI, REKOR FİYATA SATILDI!

Overmars'ın satışından da yaklaşık 15 milyon Euro kar edilmesini sağlayan Comolli, Emmanuel Petit, Thierry Henry, Gael Clichy gibi isimlerden de son derece büyük paralar kazanılmasının zeminini hazırladı.

Arsenal'in eski stoperlerinden Kolo Toure 185 bin Euro karşılığıdna transfer olurken 2009 yılında bu oyuncu 18 milyon Euro civarında bir rakamla Manchester City'e transfer olmuştu.GARETH BALE 101 MİLYON EURO

Damien Comolli'nin en büyük kazanımlarından birisiyse Gareth Bale oldu. Leeds United'dan Tottenham'a 14,7 milyon Euro karşılığında transfer eden Comolli, sonrasında Real Madrid'e 101 milyon Euro karşılığında transfer olmasının yolunu da açmıştı. 

Luca Modric, Berbatov ve Luis Suarez gibi oyuncular da Damien Comolli'nin gözleminden geçip dünya futboluna damga vuran yıldızlar kervanına katılan isimler olmuştu.

EN BÜYÜK FİRE ANDY CARROLL

Damien Comolli'nin en büyük firesiyse Liverpool'da çalıştığı dönemde Andy Carroll oldu. Newcastle United'dan 41 milyon Euro karşılığında transfer edilen Andy Carroll, Liverpool'da son derece kötü bir grafik sergilemiş ve sonrasında kiralandığı takımlarda da geçerli bir performans sergilemeyince kulübün zarara uğramasına neden olmuştu. Andy Carrol 2013 yılında 17,5 milyon Euro karşılığında West Ham United'a transfer olmuştu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz
 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)